Policjanci ostrowskiej komendy włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 18 do 24 lutego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ta realizowana jest we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych między innymi przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyli się również ostrowscy policjanci. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego będą udzielać informacji w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 18 do 24 lutego, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Prewencji pełnić będą dyżury od 9:00-15:00, w ramach punktu konsultacyjnego, który znajdować się będzie w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim w pokojach 34-36, ul Sądowa 2 jak również w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w godzinach 8:00-22:00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do policjantów będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.