W niedzielę, 17 lutego, odbył się kolejny, X już Rajd „Uroki Zimy" pod honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł.insp. Piotra Wilkowskiego i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacka Wiśniewskiego.

Organizatorami Rajdu, jak w latach ubiegłych był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Koło PTTK nr 3 „Mila" przy ZT NSZZ Policjantów KPP w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, Zarząd Wojewódzki ZZ Strażaków „Florian" w Gostyniu, Zarząd Terenowy ZZ Strażaków „Florian" w Ostrowie Wielkopolskim. Komandorem Rajdu był nasz związkowy kolega podinsp. w stanie spoczynku Grzegorz Serbakowski.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy z przyjemnością pokonali cztery trasy wiodące od Komendy Powiatowej Policji, siedziby PTTK, parkingu przy ulicy Kusocińskiego i trasy dowolnej pieszej i rowerowej. Wszystkie trasy kończyły się metą na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tam na wszystkich czekała gorąca zupa i herbata, oraz przygotowane stoiska profilaktyczne, gdzie policjanci i strażacy opowiadali o bezpieczeństwie.

Jak co roku oprócz dobrej zabawy, celem Rajdu jest  popularyzacja aktywnych form rekreacji i wypoczynku, upowszechnienie zorganizowanej turystyki, a także zapoznawanie z historią i współczesnością miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz przybliżenie młodzieży specyfiki pracy Policji i Straży Pożarnej. W tym roku uczczono również 100 rocznicę powstania Policji Państwowej.

Nagrody dla najlepszych drużyn uczestniczących w Rajdzie oraz zwycięzców poszczególnych konkurencji wręczali osobiście Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł.insp. Piotr Wilkowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacek Wiśniewski.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.