Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli blisko 180 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela nielegalnego towaru. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Dodatkowo jego znajomy odpowie za utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcy i zacieranie śladów przestępstwa.

6 marca, policjanci ostrowskiej komendy na ulicy Aleje Słowackiego zatrzymali samochód, którym podróżowało trzech mężczyzn. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w pojeździe papierową torbę, a w niej dwa słoiki z zawartością zielonego suszu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to marihuana. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy.

Okazało się, że jeden z nich, 24-latek, po uzyskaniu informacji o zatrzymaniu swojego znajomego kilkadziesiąt minut wcześniej, pojechał do jego miejsca zamieszkania i stamtąd zabrał słoiki z zawartością marihuany.

Mężczyzna ten, usłyszał już zarzuty. Za utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcy i zacieranie śladów przestępstwa odpowie za poplecznictwo, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast 20-latek do którego należały narkotyki usłyszał zarzut ich posiadania. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 180 gramów marihuany.