Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim zajęli pierwsze miejsce w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde Austria - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.

W konkursie, który odbył się 8 marca 2019 r. w IX LO w Poznaniu pod honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego wystartował Wiktor Borowski z klasy 1c, Kinga Długa klasy 1a oraz Agata Stybaniewicz klasy1c.  

zdjecie 

Ostrowska drużyna ostrowskiego Reymonta zakwalifikowała się tym samym do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Goethe Institut w Krakowie. Uczniowie pokonali 11 zespołów, w tym 6  z prestiżowych poznańskich liceów oraz licea z Koła, Gniezna, Obornik, Ostrzeszowa i Jarocina. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego.

zdjecie

Odwiedzin: 21
t18.jpg t2.jpg t3.jpg t4.jpg t5.jpg

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.