Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci naszej komendy nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. Spotkania z dziećmi są okazją do przekazania im wielu cennych rad w ramach bezpiecznego spędzenia czasu oraz bezpieczeństwa na drodze. Priorytetowym zadaniem policjantów jest przestrzec wszystkich przed zagrożeniem, zanim dojdzie do tragedii.

Policjanci ostrowskiej komendy praktycznie każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Starają się zwracać uwagę najmłodszym mieszkańcom miasta i powiatu ostrowskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informują o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań. Tematyka spotkań jest uzależniona od wieku oraz aktualnych zagrożeń mogących dotknąć daną grupę dzieci i młodzieży.

Przede wszystkim, funkcjonariusze omawiają zagadnienia dotyczące drogi do szkoły, m. in. tłumaczą dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi podczas przechodzenia przez jezdnię. Przypominają kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z placu zabaw.

Mundurowi tłumaczą dzieciom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Mając to na uwadze, policjanci podczas spotkań często wręczają dzieciom elementy odblaskowe i przypominają jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo.

W ostatnim czasie, dzielnicowi ostrowskiej komendy w SP4 przeprowadzili też warsztaty dotyczące prawidłowego zgłaszania alarmowego.

  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów,  i panią nauczyciel. Przed nimi na ławkach siedzą dzieci szkoły podstawowej, które słuchają prelekcji na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Za prelegentami, postawione są dwie tablice, na których znajduj są hasła: Bezpieczna Droga do Szkoły oraz Dzień Bezpiecznego Internetu. Po lewej stronie na ścianie umieszczona jest mapa Polski.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów i czworo dzieci. Policjanci wręczają dzieciom kamizelki odblaskowe. W tle widoczna jest  mapa Polski oraz granatowa tablica na której w kolorze żółtym umieszczone jest hasło "Bezpieczna Droga Do Szkoły".
  • Zdjęcie grupowe, które przedstawia kilkudziesięciu uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie ubrani są w żółte kamizelki odblaskowe, Obok uczniów stoi dwóch umundurowanych policjantów.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta i dzieci. Policjant tłumaczy dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z drogi. W tle na stoliku znajdują się żółte kamizelki odblaskowe.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta. Na stoliku przed policjantem znajdują się żółte elementy odblaskowe. Za policjantem umieszczonych jest sześć tablic informujących o zasadach bezpiecznego korzystania z drogi.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę, i pięć dziewczynek w wieku szkolnym. Dzieci wraz z policjantką siedzą przy dwóch szkolnych ławkach. Policjantka tłumaczy zasady bezpiecznego alarmowania.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta i pięciu chłopców. Siedzą oni przy szkolnym stoliku. Policjant tłumaczy zasady prawidłowego alarmowania.