Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski został zwycięzcą plebiscytu na Osobowość Roku 2018 w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna powiatu ostrowskiego. Plebiscyt został zorganizowany przez gazetę Głos Wielkopolski.

Piotr Walkowski mimo młodego wieku 30 lat, posiada spore doświadczenie w pracy samorządowej, będąc m.in. trzecią kadencję radnym powiatowym. Od jesieni 2018 r. jest jednym z najmłodszych przewodniczących rad powiatu w kraju.

zdjecie

W Radzie Powiatu Ostrowskiego dał się poznać, jako aktywny radny, biorący czynny udział w dyskusjach w sposób merytoryczny, szukający konsensusu,  ponad podziałami. Wielokrotnie powtarzał, że infrastruktura drogowa, szpital czy oświata nie posiadają barw politycznych. Jak często podkreśla ,,- Zawsze staram się patrzeć na to co nas łączy, a nie na to co dzieli’’.

Uważa, że dzięki zgodzie można zdecydowanie więcej zdziałać na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowskiego.

zdjecie

Od wielu lat związany z działalnością na rzecz ludzi i lokalnego środowiska. Od 13 lat członek rady sołeckiej, działacz Związku Młodzieży Wiejskiej, wieloletni Przewodniczący Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników w Wielkopolsce, inicjator wielu wydarzeń społecznych.

- „Myślę, że właśnie to wszystko, działalność w wielu obszarach została zauważona i dostrzeżona przez czytelników i przyczyniła się do tego sukcesu’’ – powiedział P. Walkowski.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 206
1.jpg kadr.jpg