Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy policjanci podsumowali wielkopolskie działania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których, w szczególny sposób zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych.

Policjanci na terenie powiatu ostrowskiego, 12 kwietnia przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i kierujących jednośladami oraz dyscyplinowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Tylko w ciągu jednego dnia, ostrowscy policjanci ujawnili blisko 80 wykroczeń drogowych. Ponad 30 to wykroczenia popełnione przez kierujących wobec pieszych. Natomiast przechodzenie w miejscach niedozwolonych to jedno z najczęstszych wykroczeń, jakie popełniają piesi.

Funkcjonariusze zatrzymali też 13 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.

Istniejący stan bezpieczeństwa na drogach obliguje policjantów służby ruchu drogowego do podejmowania zdecydowanych działań w celu ograniczenia negatywnych zjawisk.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach i przejściach dla pieszych, także w obszarze zabudowanym. Natomiast kierujący pojazdami muszą pamiętać, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.