Ostrowscy profilaktycy kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Dzisiaj, wspólnie z przedstawicielami Sanepidu spotkali się z młodzieżą szkolną w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach. Tematem były zagadnienia związane z zagrożeniami ze strony dopalaczy i narkotyków.

Ostrowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach Celem spotkania było podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z dopalaczami i narkotykami.

W ramach spotkania policjanci zaprezentowali założenia kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!, omówili zagrożenia ze strony dopalaczy i narkotyków oraz konsekwencje prawne wynikające z ich posiadania czy udzielania.

Po raz kolejny apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

  • Przedstawicielka Sanepidu prowadzi prelekcje dla młodzieży. Młodzież siedzi przy stolikach dookoła sali lekcyjnej. Na ekranie hasło: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Po obu stronach tablicy stoją banery Sanepidu.
  • Policjant prowadzi prelekcję dla młodzieży. Młodzież siedzi przy stolikach dookoła sali lekcyjnej. Na ekranie hasło: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.