W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki i zbliżającymi się wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem dla policjantów. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Kontrole autobusów przewożących dzieci są prowadzone przez cały rok. Jednak w tym okresie jest ich najwięcej. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli mogą zgłaszać zarówno rodzice, opiekunowie jak i organizatorzy wyjazdów.

W Ostrowie Wielkopolskim kontrolę można zgłaszać policjantom Wydziału Ruchu Drogowego pod numerami telefonu:(62) 73-77-260, (62) 73-77-261, (62) 73-77-262 lub dyżurnemu ostrowskiej jednostki pod nr tel: (62) 73-77-211.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.