Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Około 6 km liczy zmodernizowany odcinek drogi powiatowej z Sośni do Pawłowa. Inwestycja została przyjęta z zadowoleniem nie tylko przez mieszkańców miejscowości, przez które przechodzi, ale także przez kierowców przejeżdżających tranzytem.

zdjecie

Droga do Pawłowa przez Kocinę to popularny wśród kierowców skrót do Wrocławia i alternatywa ominięcia zatłoczonej drogi krajowej. W zdecydowanej większości przebiega przez malownicze tereny leśne. Jednak to bliskość drzew spowodowała, że korzenie uszkodziły jezdnię. Obecnie po zakończeniu kompleksowego remontu oraz utwardzeniu poboczy przejazd nie stanowi problemów.

zdjecie

- ‘’To kolejne zadanie na drogach powiatowych, które cieszy, bo rozwiązuje problemy na znacznym odcinku. Inwestycja realizowana była przy współpracy finansowej Gminy Sośnie. Dziękuję za to wsparcie, bo zawsze podkreślam, że nie jest to obowiązek, ale wasza dobra wola’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Wyremontowany odcinek drogi liczy ok. 6 km. Zadanie kosztowało ok. 1,5 mln zł. z czego ponad 900 tys. pochodziło z budżetu powiatu, a ok. 500 z kasy gminy Sośnie. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się 7 czerwca 2019 r. Wzięli w nim przedstawiciele władz powiatowych oraz gminnych.

zdjecie

- ‘’Drogi pozostają niezmiennie jednym z priorytetów inwestycyjnych powiatu. W tym roku na pierwsze półrocze na ten cel przeznaczymy ok. 15 mln, a w kwocie tej znajdują się nie tylko środki własne, pozyskane ze źródeł zewnętrznych w tym także wsparcie od gmin’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W tym roku na terenie Gminy Sośnie wyremontowany został także ok. 1,3 km odcinek drogi z Sośni przez Kałkowskie do Chojnika oraz fragment chodnika w Cieszynie.  

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 16
9.jpg dsc_1206.jpg dsc_1207.jpg dsc_1209.jpg dsc_1211.jpg dsc_1212.jpg dsc_1213.jpg dsc_1217.jpg dsc_1218.jpg