Na terenie powiatu ostrowskiego, w ubiegłą środę 12 czerwca odbyły się policyjne działania pod kryptonimem "SMOG". Funkcjonariusze kontrolowali pojazdy pod kątem emisji spalin. W trakcie akcji policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów.

Na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzili działania "SMOG". Działania te ukierunkowane były na kontrolę i wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, w szczególności tych, które charakteryzowała nadmierna emisja spalin do atmosfery.

Funkcjonariusze sprawdzali również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.

Podczas działań ostrowscy policjanci skontrolowali blisko 150 pojazdów, część z nich została sprawdzona za pomocą analizatora spalin oraz dymomierza. Nie ujawniono przypadku, w których stwierdzono by nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

Policjanci tego dnia zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych, większość z nich dotyczyła niewłaściwego stanu technicznego pojazdu.

Kierującym przypominamy, że muszą się liczyć z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policjanta podczas kontroli, jeżeli pojazd nie spełnia wymogów określonych przepisami prawa. Należy pamiętać o sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu celem wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości, również tych związanych z emisją spalin o nadmiernej szkodliwości.