Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia i to zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dotyczy to kierujących samochodami, jak i motocyklami. Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

7 sierpnia, przed godziną 19:00 policjanci ruchu drogowego kontrolując prędkość na terenie gminy Ostrów Wielkopolski, zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec Kalisza. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca w obszarze zabudowanym pędził 123km/h. Policjanci wypisali 57-letniemu kierowcy mandat i nałożyli 10 punktów karnych. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o rozwagę. Należy pamiętać, że rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym przekroczenie prędkości, stwarza zagrożenie nie tylko dla innych uczestników, ale przede wszystkim dla nas samych. Pamiętajmy też, że nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych.