Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia i to zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dotyczy to kierujących samochodami, jak i motocyklami. Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

7 sierpnia, przed godziną 19:00 policjanci ruchu drogowego kontrolując prędkość na terenie gminy Ostrów Wielkopolski, zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec Kalisza. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca w obszarze zabudowanym pędził 123km/h. Policjanci wypisali 57-letniemu kierowcy mandat i nałożyli 10 punktów karnych. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o rozwagę. Należy pamiętać, że rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym przekroczenie prędkości, stwarza zagrożenie nie tylko dla innych uczestników, ale przede wszystkim dla nas samych. Pamiętajmy też, że nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.