Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim od jutra prowadzić będą działania "Prędkość" oraz "Bezpieczny weekend sierpniowy 2019".

W środę, 14 sierpnia, policjanci ostrowskiej drogówki przeprowadzą kolejne działania "Prędkość", których celem jest utrzymanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w odniesieniu do egzekwowania stosowania się kierujących do obowiązujących limitów prędkości na drogach naszego powiatu.

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Policjanci nie będą ograniczać się jednak do egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości. Będą zwracać również uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierujących.

W dniach 14-18 sierpnia policjanci WRD przeprowadzą kolejne działania, pod nazwą "Bezpieczny weekend sierpniowy 2019". Działania te maja na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu oraz utrzymania płynności ruchu na zatłoczonych odcinkach dróg.

Okres drugiej połowy sierpnia to zazwyczaj okres powrotów z wakacyjnych wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci zwracać będą w tym czasie szczególną uwagą na wykroczenia w ruchu drogowym, które są przyczynami wypadków lub powodują, że ich skutki są groźne. W szczególności na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, właściwe przewożenie dzieci w pojazdach, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, niebezpieczne zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego, w tym tzw. niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów, ale również właściwe zachowanie się pieszych i rowerzystów na drodze, a także inne brawurowe zachowania, również kierujących motocyklami.

Pamiętajmy, że na drodze ważne jest bezpieczeństwo wszystkich jej użytkowników. Nasze właściwe zachowanie na drodze zapewnia bezpieczeństwo nie tylko nam ale i innym.