Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie i Ostrzeszowie prowadzili wczoraj działania na drogach naszego powiatu.

Wczoraj, policjanci powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu specjalnej grupy SPEED prowadzili na terenie naszego powiatu działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolując przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Grupa SPEED to doświadczeni policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego wielkopolskich jednostek Policji, wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi, w tym radiowozy oznakowane i szybkie pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, którzy wspólnie działają na terenach wszystkich powiatów naszego województwa. Ich zadaniem jest reagowanie na poważne wykroczenia drogowe, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Wczoraj, podczas realizowanych wspólnie działań policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna i Ostrzeszowa, na drogach naszego powiatu skontrolowali łącznie 162 pojazdy. W trakcie służby ujawnili 144 popełnione przez kierujących wykroczenia, w tym 121 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

W wyniku podejmowanych czynności w tym zakresie dwóm kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o więcej, niż 50 km/h. Za nieprawidłowości związane z pojazdem 13 kierującym zatrzymano dowód rejestracyjny.

Działania grupy SPEED będą kontynuowane.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych, dlatego też stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości na drogach, w szczególności na obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków, które są tym tragiczniejsze, im prędkość jest większa.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, żeby każdy, kto wyruszył w drogę dotarł bezpiecznie do celu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.