Policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierującym, którzy przekroczyli w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50 km/ h. Kierujący stracili uprawnienia na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

W czwartek, 26 września funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący jechał zdecydowanie za szybko. 58-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego w terenie zabudowanym, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 109km/h

W piątek, 27 września, policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Poznania. 25-latek w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56km/h,

Następnego dnia, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 51-latka z powiatu kaliskiego. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał na liczniku 107km/h.

Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy na 3 miesiące, ukarali ich mandatami, a na ich konto trafiły punkty karne.

Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.