W miniony weekend w Poznaniu, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu odbył się XXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Mariana Więckowskiego - legendy polskiego kolarstwa. Policjanci z całej Polski walczyli o koszulkę najlepszego kolarza kryterium ulicznego. Ostrowski policjant sierż. Michał Michalski zajął II miejsce.

28 września br. na poznańskich Smochowicach odbył się szosowy wyścig kolarski, podczas którego rywalizowali kolarze amatorzy, policjanci, w tym także dzieci i młodzież ze szkółek kolarskich. Trasa przebiegała lokalnymi uliczkami osiedla, na okrążeniach, którego jedno liczyło ok. 2 km. Organizatorzy wyścigu Pan Marian Paździor wraz z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim w Kaliszu podczas tegorocznej edycji skierowali do zawodników przesłanie: „Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego”, którego celem było zebranie środków na rehabilitację polskiego kolarza wszech czasów.

Podczas wyścigu przygotowanego dla policjantów na 12 okrążeniach nie brakowało emocji i mocnej rywalizacji. Bohaterem wyścigu został mł. insp. Dariusz Zięba, reprezentant Komendy Głównej Policji, który przekroczył metę z wynikiem 00:35:49, pokonując tuż przed linią Michała Michalskiego, policjanta z Ostrowa Wielkopolskiego. Na trzeciej pozycji zameldował się policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu Adrian Stępniak. W czołówce wyścigu bardzo długo utrzymywał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który zakończył rywalizację na wysokiej szóstej lokacie.

Wśród pań najlepszą okazała się podkom. Anna Starzyńska, reprezentantka Komendy Głównej Policji, na co dzień służąca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która zakończyła rywalizację z wynikiem 00:38:32.

Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu/IL