Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci zatrzymali motocyklistę, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h. Mężczyzna pędził ponad 120km/h. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt, jak również nadmierna prędkość może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci ostrowskiej drogówki, którzy codziennie patrolują drogi na terenie naszego miasta i powiatu. Wczoraj, 1 października policjanci zatrzymali kolejnego „drogowego pirata”. 25-letni motocyklista w terenie zabudowanym pędził ponad 120km/h.

Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierującego mandat oraz punkty karne.

Pogarszające się warunki pogodowe powodują, że na wypadki narażeni są szczególnie piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ważne jest, żeby każdy z niechronionych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków zawsze, gdy poruszamy się po drogach. Kamizelka odblaskowa, opaska, czy latarka sprawią, że poruszając się po drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.