W ramach projektu pn. „100-lecie polskiej Szkoły Żeńskiej i II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim” w auli „szkoły-jubilatki” odbyły się cztery spotkania z zasłużonymi absolwentami liceum, przygotowujące młodzież do głównych obchodów stulecia szkoły.

zdjecie

W dniu 17 września 2019 r. młodzież spotkała się z Andrzejem Kornaszewskim, który opowiedział o reaktywacji II Liceum Ogólnokształcącego w roku 1992 oraz o swojej pracy jako dyrektora ostrowskiego „Reymonta”. Nie zabrakło także osobistych wspomnień na temat czasów licealnych. Kolejnym absolwentem szkoły, który przyjął zaproszenie był Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie z uczniami odbyło się w piątkowe przedpołudnie 20 września. Z gościem rozmawiano o czasach szkolnych, maturze, wyjazdach na wymianę polsko - niemiecką oraz pracy zawodowej. Trzecie spotkanie odbyło się 26 września – szkołę odwiedziła Aleksandra Stuchły-Mróz. Absolwentka opowiadała o czasach licealnych, swoim zawodzie - sinologii, pobycie w Chinach i podróżach po Azji. Na koniec odbyła się lekcja mandaryńskiego - języka urzędowego w Chinach. Wreszcie 1 października szkołę odwiedził ks. Łukasz Zawidzki. Gość opowiedział o czasie spędzonym w liceum oraz o swojej wielkiej pasji, którą są wędrówki po górach Sudetach – ks. Łukasz Zawidzki jest autorem książki o Sudetach pt. „Kraina ducha gór”.

Spotkania z absolwentami odbyły się w ramach zadania pn. „100-lecie polskiej Szkoły Żeńskiej i II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w dn. 11-12 października 2019 r.

Program obchodów 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim

- Piątek 11 października 2019 r.

  • godz. 17.00: rejestracja uczestników
  • spacer po szkole i spotkania klasowe
  • godz. 18.00 - 21.00: występy muzyczne w auli szkolnej - grupa „Bosscy” oraz absolwenci: Julia Jaszczyk i „Ogóreczki”.

- Sobota 12 października 2019 r.

  • godz. 9.00: Msza św. w ostrowskiej Konkatedrze
  • godz. 10.30: odsłonięcie muralu z okazji 100-lecia szkoły na ścianie budynku na dziedzińcu szkolnym oraz wspólne zdjęcie uczestników uroczystości
  • przejście do Ostrowskiego Centrum Kultury
  • godz. 12.00: część oficjalna połączona z częścią artystyczną
  • w holu OCK:

- odbiór grupowego zdjęcia

- wystawy okolicznościowe: m.in. „Twarze ostrowskiego „Reymonta”

- wystawy artystów – absolwentów szkoły.

Odwiedzin: 61
2.jpg 4.jpg kornaszewski.jpg uczniowie1.jpg zawidzki.jpg