Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W dniach od 23 września do 04 października 2019 roku grupa 10 uczniów Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU wraz z opiekunką Wiesławą Trzcielińską przebywała na praktyce zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stattliche Berufsbildende Schule w Sonnebergu. Staż realizowany ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ (Projekt nr 2018-1-PL01-KA102-047953).

W tym roku uczniowie z klas ZEO3 i TES3 zdobywali nowe umiejętności w zawodzie elektryk.

zdjecie

Jak co roku uczestnicy stażu oprócz zajęć praktycznych, które odbywały się każdego dnia przed południem, brali udział w licznych atrakcjach np.: zwiedzanie wystawy pojazdów w Steinach, oraz wycieczka statkiem w Bambergu. Uczniowie mieli też możliwość przyjrzenia się pracom budowlanym ze szczególnym uwzględnieniem prac przy zakładaniu instalacji elektrycznej. Nauczyciele z Niemiec podkreślali, że zawód elektryka ulega zmianom i należy ciągle się kształcić, a w szczególności w zakresie sterowania urządzeń. Oprócz kształcenia zawodowego strona niemiecka zapewniała wiele atrakcji dotyczących spędzania wolnego czasu. Uczestnicy stażu zwiedzali muzea, byli na siłowni, lodowisku i na basenie. Niezapomnianą atrakcją pozostanie wycieczka do fabryki BMW w Lipsku.

zdjecie

Staż dał wiele korzyści, uczniowie stali się bardziej pewni, wierzą w swoje możliwości nie tylko na polskim ale i na europejskim rynku pracy. Mieli także okazję obcować z inną kulturą, dzięki temu stali się bardziej otwarci na inny kod kulturowy. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z najnowszą technologią w zakresie zastosowania energii elektrycznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż poprawili język niemiecki oraz uświadomili sobie dlaczego, dobrze jest znać ten język. Pobyt na stażu pozostanie na długo w pamięci uczniów jako ciekawe doświadczenie.

zdjecie

Odwiedzin: 39
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg