Adam Bielecki jeden z najlepszych polskich himalaistów wraca do pełni zdrowia dzięki zastosowanej na ostrowskiej ortopedii metodzie zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Ten znany sportowiec operację przeszedł kilka miesięcy wcześniej. Niedawno pojawił się w ostrowskim szpitalu na wizycie kontrolnej już o własnych siłach, bez kul, za to z uśmiechem na twarzy.

 ‘’Utrzymywaliśmy w tajemnicy fakt, iż jeden z najlepszych polskich himalaistów miał tak skomplikowane złamanie kości piętowej, a jego dalsza kariera była poważnie zagrożona. Spośród wielu metod leczenia rozważanych w różnych placówkach w kraju i za granicą wybrał właśnie nasz oddział i zaproponowany przez nas małoinwazyjny sposób operacji. Jest nam miło, że obdarzył nas swoim zaufaniem, a my go nie zawiedliśmy’’ – powiedział dr Mirosław Falis.

zdjecie

Z bardzo dobrego rezultatu operacji sprzed dwóch miesięcy cieszył  się sam zainteresowany oraz lekarz operujący dr Krystian Pyszel i kierownik oddziału dr n. med. Mirosław Falis wraz ze wszystkimi lekarzami pracującymi w oddziale. Wyrazy podziękowania pacjent przekazał lekarzom anestezjologom, którzy poprowadzili znieczulenie oraz personelowi bloku operacyjnego. Słowa wdzięczności skierował do zespołu pielęgniarskiego oddziału ortopedii. W tamtym trudnym dla niego okresie, po urazie obydwu nóg mógł liczyć na życzliwą i fachową  pomoc .

- ‘’Za zgodą Adama Bieleckiego chcieliśmy podzielić się  wspólnym sukcesem zespołu leczącego i pacjenta. Z dużą dozą pewności możemy powiedzieć, że ciężkie złamanie pięty zagoiło się prawidłowo i nie zatrzyma ono rozwoju dalszej kariery sportowej naszego himalaisty. Natomiast jako ortopedzi podziwialiśmy upór, konsekwencję i pracowitość jaką wykazywał pacjent podczas całego procesu rehabilitacji. Wspólnie zapracowaliśmy na końcowy sukces’’ – powiedział dr Krystian Pyszel.

zdjecie

Ostrowski oddział ortopedyczny jako pierwszy w Polsce wprowadził  metodę zespolenia śródszpikowego złamań kości piętowej w naszym kraju. Obecnie cały czas aktywnie współpracuje z ortopedami z USA, Niemiec i Francji nad dalszym jej rozwojem. W ciągu 7 lat zoperowano w ostrowskim szpitalu 250 chorych z ciężkimi złamaniami kości piętowej.

- ‘’Swoim doświadczeniem dzielimy się z kolegami z kraju i z zagranicy. Od 2017 roku jesteśmy oficjalnie europejskim centrum rozwoju tej metody i dwukrotnie w ciągu roku organizujemy kursy. Wyniki operowanych przez nas chorych opublikowaliśmy w dwóch czasopismach krajowych i w jednym zagranicznym. Oczekujemy również na decyzję organu patentowego potwierdzającego nasz oryginalny wkład w dalszy rozwój tej nowoczesnej metody’’ – powiedział dr M. Falis.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 31