Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Symbolicznego otwarcia „ogrodu zmysłów’’ dokonał We wtorek 12 listopada Jurek Owsiak, którego WOŚP wraz z powiatem ostrowskim sfinansowała znaczną część kosztów tej inwestycji.  

zdjecie

Wyjątkowy „ogród zmysłów’’, w którym dzieci niepełnosprawne mogą poznawać, różne faktury, kształty i dźwięki, ale także doskonale się bawić i miło spędzać czas działa od czerwca w Zespole Szkół Specjalnych.

J. Owsiak wspólnie ze Starostą Pawłem Rajskim, Przewodniczącą Rady Rodziców oraz dziećmi wypuszczeniem kolorowych balonów symbolicznie otwarł ogród.

zdjecie

Dzięki pomocy Fundacji Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naturalne otoczenie placówki wkomponowano elementy oddziałujące na wszystkie zmysły, a przez to mające pozytywny wpływ na rozwój sfer poznawczych niepełnosprawnych intelektualnie wychowanków Szkoły. W ten sposób powstał niepowtarzalny “Ogród zmysłów”, miejsce, w którym obok roślin zorganizowano urządzenia wydające dźwięki (szum wody, uderzenia kropli o kamienie) i wykorzystujące bodźce pozawzrokowe w dużo większym stopniu niż w każdym innym ogrodzie, a także udogodnienia dla osób z trudnościami w poruszaniu się (odpowiednio szerokie i utwardzone ścieżki, rabaty na podwyższeniach). Dzieci i młodzież  uczą się świadomie i spokojnie odbierać otaczający świat, a nie wszyscy są obdarzeni prawidłowo funkcjonującymi zmysłami.

zdjecie

zdjecie

Powiat Ostrowski sfinansował m.in. przygotowanie terenu oraz wykonanie ogrodzenia.

J. Owsiak po raz pierwszy odwiedził szkołę w 2017 roku przy okazji pobytu w ostrowskim szpitalu. Była to forma osobistego podziękowania tej społeczności za to, że jako pierwsi w kraju organizują własny sztab WOŚP i co roku zbierają pieniądze. Wówczas szkoła była wielkim placem budowy. Powstawała wtedy nowa część wraz z salą gimnastyczną. Wtedy także padły pierwsze deklaracje pomocy.

zdjecie

Podczas obecnej wizyty był czas na zwiedzenie obiektu, pamiątkowe zdjęcia i podziękowania za wsparcie.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 36
dsc_0990.jpg dsc_0998.jpg dsc_1005.jpg dsc_1030.jpg dsc_1041.jpg dsc_1048.jpg dsc_1049.jpg dsc_1052.jpg dsc_1054.jpg