Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

W ciągu ostatnich czterech dni, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali pięcioro kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 45-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna osobowym oplem pędził aż 125 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Tego samego dnia, 7 grudnia za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym została zatrzymana kierująca oplem 21-latka z powiatu wieruszowskiego oraz kierująca peugeotem 47-latka z powiatu krotoszyńskiego.

Kolejnego dnia, 8 grudnia zatrzymany został 35-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który miał na liczniku 105km/h. Ponad 100km/h miał też na liczniku 45-latek z powiatu wieruszowskiego.

Wczoraj, 10 grudnia, zatrzymana do kontroli drogowej została 67-latka z powiatu ostrowskiego. Kobieta jechała 112km/h. Chwilę później policjanci zatrzymali 51-latka z województwa śląskiego. Mężczyzna jechał 113km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującym prawo jazdy na 3 miesiące.

Kierowco! Jedź bezpiecznie! - przestrzegaj przepisów, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Twoja kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Przypominamy też kierowcom, że obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pamiętaj o obserwacji drogi i jej otoczenia, pozwoli to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.