Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

28 wysokiej jakości laptopów wraz z pakietem biurowym i zestawem słuchawkowym trafi do młodzieży szkól prowadzonych przez powiat. Na ten cel Powiat Ostrowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 88 081,00 zł w ramach projektu „ Zdalna Szkoła”.

zdjecie

Wniosek “Zdalna szkoła” złożony przez powiat ostrowski przeszedł pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w formie bezzwrotnej dotacji, którą przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowanym zagrożeniem zakażenia COVID-19.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 88 081,00 zł, do szkół średnich, trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 28 uczniów. Wysokiej jakości laptopy wraz z pakietem biurowym i zestawem słuchawkowym umożliwią młodzieży, która nie miała takiej możliwości realizację podstawy programowej w warunkach domowych. Z tej możliwości będą mieli okazję skorzystać uczniowie następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespołu Szkół Usługowych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU
w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

zdjecie

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 22
kadr.jpg kadr1.jpg