Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W dniach 10-14 czerwca głównym celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. W tym roku mimo szczególnych warunków epidemii i dużego natężenia ruchu długi czerwcowy weekend był bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny.

W czasie działań, na terenie kraju odnotowano 336 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 34 osoby, a 396 zostało rannych. Oznacza to, że wypadków było mniej o 101, osób zabitych o 27, a rannych o 135 niż w analogicznym okresie roku 2019.

Policjanci, kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Zatrzymano 1,869 nietrzeźwych kierowców, podobnie jak w ubiegłoroczny „długi weekend” (2019 r. - 1853).

Na terenie miasta i powiatu ostrowskiego w tym czasie nie doszło do wypadku drogowego, policjanci odnotowali natomiast 21 kolizji drogowych, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. W tych dniach policjanci zatrzymali też 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym.
 

(ro BRD KP/MM)