Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej 32- letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego. Jak się okazało, kobieta wsiadła za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu oraz posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

24 czerwca po godzinie 15:00 policjanci ostrowskiej drogówki w trakcie patrolu ulic na terenie miasta zauważyli pojazd marki Opel Astra, którego kierująca miała problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że za kierownicą opla siedziała 32-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że kobieta posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia 2022 roku.

32-latka trafiła do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzuty. Za jazdę ,,na podwójnym gazie" oraz złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.