Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim włączyło się w akcję #GaszynChallenge, by wesprzeć potrzebujące dzieci. Na boisku III Liceum Ogólnokształcacego pracownicy urzędu, ze Starostą Pawłem Rajskim na czele, wykonali 10 pompek i przysiadów.Odpowiadając na wyzwanie #GaszynChallenge akcji charytatywnej Siepomaga, organizowanej pierwotnie dla Wojtusia z Gaszyna pod Kępnem, obecnie m.in. dla Sandry Wolniak spod Ostrowa, pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim wykonali symbolicznie 10 pompek i przysiadów. Z tej okazji zebrane pieniądze przekazane zostały na rzecz dziewczynki chorej na SMA rdzeniowy zanik mięśni.

zdjecie

Ogólnopolską akcję #GaszynChallenge rozpoczął strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Nakręcając krótki film wykonał 10 pompek, wpłacił darowiznę na rzecz chorego 1,5-rocznego Wojtusia z Gaszyna chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zbiórce Wojtuś otrzyma lek za ponad 9 milionów złotych! #GaszynChallenge okazał się tak dużym sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom.

Dziękujemy Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beacie Klimek za nominację.   Starosta nominuje kolejnych uczestników: dyrekcję i pracowników administracji ostrowskiego szpitala oraz wójta wraz z wicewójtem Gminy Sośni Stanisława Budzika i Dariusza Berka.

https://www.facebook.com/StarostaRajski/videos/846333819229320.

Zdrowia dla Sandry, siły dla rodziców!

Odwiedzin: 48
IMG_20200624_212956