Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci ostrowskiej drogówki w ostatnich dwóch dniach zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził 141km/h. Policjanci nałożyli na kierowców mandaty karne i zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Ostrowscy policjanci w dalszym ciągu nie odpuszczają drogowym piratom. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. Tym samym, nie zastanawiają się nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi w ostatnich dwóch dniach zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził osobowym volvo z prędkością 141km/h, co oznacza że przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 90km/h.

Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za nadmierną prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.