Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

„Walczymy z koronawirusem na sportowo!”. Takie motto przyświecało organizatorom i uczestnikom „Święta Sportu – Łąkociny 2020”. W ramach tej imprezy odbył się dwunasty piłkarski Memoriał Aleksandra Szuberta, byłego społecznika, radnego gminnego, piłkarza i współzałożyciela LZS „Ogniwo” Łąkociny oraz III Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. W tym dniu Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał stroje piłkarskie miejscowej drużynie.

zdjecie

Impreza pierwotnie miała odbyć się w czerwcu, ale z powodu pandemii została przełożona na lipiec. Program memoriału w porównaniu z ubiegłymi edycjami również został okrojony. Organizatorzy zdecydowali się na zaproszenie tylko czterech seniorskich drużyn. III Bieg o Puchar Wójta również miał ograniczoną liczbę startujących. Ostatecznie w biegu wzięło udział dwunastu zawodników.

zdjecie

W turnieju piłkarskim najlepiej zaprezentowała się ekipa ZĘBCOWA Ostrów Wielkopolski, która nie przegrała meczu i nie straciła bramki. Drugie miejsce zajął LZS Kuczków, trzecie gospodarze OGNIWO Łąkociny, a czwarte HURAGAN Szczury. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Mateusza Bobera z ZĘBCOWA. Do korony króla strzelców turnieju aspirowało trzech piłkarzy, którzy strzelili w zawodach po dwie bramki. Byli to Tobiasz Reimann i Alan Mielcarek (LZS Kuczków) oraz Krzysztof Kowalski (ZĘBCÓW). Aby wyłonić najlepszego strzelca organizatorzy przygotowali dogrywkę. Konkurencja polegała na trafieniu piłką w poprzeczkę z 16 metrów. Już w pierwszej kolejce ta sztuka udała się tylko Tobiaszowi Reimannowi, który tym samym został memoriałowym królem strzelców.

W tym dniu Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał graczom klubu Ogniwo Łąkociny nowe stroje piłkarskie, których zakup dofinansowany został ze środków powiatowych.

Po czwartym meczu turnieju odbył się jeszcze bieg na 2,6 km. o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.  Wśród pań najlepszą okazała się Agnieszka Gościniak ze Świnkowa, która wyprzedziła Elizę Samol i Klaudię Szubert (obie siostry z Biadek). W rywalizacji panów bezkonkurencyjny okazał się Damian Kowalczyk ze Zdun, który wyprzedził Mateusza Krawczyka i Marka Grześczyka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Impreza zorganizowana m.in. przy pomocy finansowej Powiatu Ostrowskiego,  Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, Gminy Ostrów Wielkopolski, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wielkopolskim.  

WYNIKI TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

OGNIWO Łąkociny – ZĘBCÓW Ostrów Wielkopolski 0:0

LZS Kuczków – HURAGAN Szczury 3:1

ZĘBCÓW Ostrów Wielkopolski – LZS Kuczków 1:0

OGNIWO Łąkociny – HURAGAN Szczury 0:0

HURAGAN Szczury – ZĘBCÓW Ostrów Wielkopolski 0:3

OGNIWO Łąkociny – LZS KUczków 1:2

TABELA:

1.

ZĘBCÓW Ostrów Wlkp.

7

4:0

2.

LZS Kuczków

6

5:3

3.

OGNIWO Łąkociny

2

1:2

4.

HURAGAN Szczury

1

1:6

WYNIKI BIEGU

Kategoria kobiet:

 1. Agnieszka Gościniak (Świnków)
 2. Eliza Samol (Biadki)
 3. Klaudia Szubert (Biadki)
 4. Karolina Stachowiak (Ostrów Wielkopolski)
 5. Monika Krakowska (Biadki)
 6. Paulina Stelmach (Biadki)
 7. Sylwia Minta (Łąkociny)
 8. Jolanta Perkiewicz (Ostrów Wielkopolski)

Kategoria mężczyzn:

 1. Damian Kowalczyk (Zduny)
 2. Mateusz Krawczyk (Ostrów Wielkopolski)
 3. Marek Grześczyk (Ostrów Wielkopolski)
 4. Bartosz Samol (Krotoszyn)
Odwiedzin: 9
1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg bieg30.jpg