Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Jak co roku podatnicy mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz wybranych przez siebie organizacji pozarządowych, które uzyskały status Organizacji Pożytku Publicznego. Spośród nich są też organizacje działające na rzecz mieszkańców powiatu ostrowskiego. Zachęcamy do zostawienia 1% podatku dochodowego w naszym powiecie.

Zeznanie roczne trzeba wysłać do urzędu skarbowego w terminie do 30 kwietnia. Termin ten obowiązuje m.in. podatników wypełniających formularze PIT-37. W zeznaniu podatnicy wskazują jaką kwotę podatku zapłacili już w zaliczkach podatkowych odprowadzanych co miesiąc i obliczają należny podatek za dany rok.

W corocznym zeznaniu podatkowym podatnicy mogą wskazać, że 1% należnego państwu podatku chcą przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej posiadającej status Organizacji Pożytku Publicznego. Należy wówczas podać jej nazwę i numer KRS w odpowiedniej rubryce formularza PIT. Wpłaty nie dokonuje się samodzielnie, pieniądze przekazuje później wskazanym przez podatników organizacjom urząd skarbowy.

Wyszukiwarka organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Wykaz takich podmiotów można znaleźć również w spisie organizacji pożytku publicznego portalu organizacji pozarządowych ngo.pl (pozytek.ngo.pl) czy Narodowego Instytutu Wolności.

W załączniku prezentujemy wykaz organizacji z siedzibą na terenie powiatu ostrowskiego.

Wykaz można uzupełnić o podmioty spoza naszego powiatu, ale działające na rzecz jego mieszkańców. Zgłoszenia przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu (nr tel. 62 73 78 474 lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Odwiedzin: 13