Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

14 czerwca 2021r. uczniowie klasy językowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim w  podczas lekcji języka polskiego połączyli się  za pomocą  platformy zoom z dwojgiem nauczycieli z Aten – Efaki Kal i Constantinosem Asikisem, by po angielsku porozmawiać na temat wpływu historii i literatury na kulturę obu państw.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące konfliktu grecko-tureckiego, który był tłem historycznym „Giura” G. Byrona. Nie była to jednak lekcja o literaturze, choć uczniowie sprawdzali, czy grecka młodzież czyta działo angielskiego twórcy oraz czy prawdą jest, że Byron stał się dla nich ważną postacią, a w Atenach znajduje się dzielnica jego imienia.

zdjecie

Na lekcji prowadzonej metodą Clil, czyli w języku innym niż ojczysty, uczniowie przede wszystkim szukali podobieństw i różnic kulturowych w stosunku Greków i Polaków do swojej historii. Ciekawi byli, czy wieloletni konflikt miedzy Turcją i Grecją zostawił ślad w języku.  Pytali o młodych Greków i ich nastawienie do tej historii, ale zastanawiali się też, jak obecnie wyglądają stosunki obu państw oraz czy religia ma znaczenie w relacjach między nimi.

Goście z Aten chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież „Czwórki”, która bardzo rzetelnie przygotowała się do spotkania i prezentowała informacje na temat polskiej literatury romantycznej,  konfrontując je z greckimi doświadczeniami.

Była to doskonała okazja, by wykorzystać wiedzę i umiejętności zarówno z języka polskiego, jak i z języka angielskiego oraz sprawnie komunikować się z gośćmi w języku angielskim.

Odwiedzin: 26
200051496_1022908441447650_509879149737563478_n