Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Policjanci z ostrowskiej drogówki stale kontrolują prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. W weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

W pierwszym przypadku, 49-latek z Wrocławia w terenie zabudowanym rozpędził pojazd do 107 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się, 49-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego, która jechała 109 km/h. Zatrzymany też został 32-latek z powiatu ostrowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kmh/.

Kierujący już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.