Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety cały czas zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych. Czterech kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość, w ostatnich kilku dniach, zatrzymali ostrowscy policjanci.

Podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci ostrowskiej drogówki w ostatnich kilku dniach ujawnili kolejne przypadki rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszaniec powiatu ostrowskiego, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca swoim samochodem osobowym jechał z prędkością 125 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Oprócz 49-latka, prawo jazdy straciło jeszcze troje innych nieodpowiedzialnych kierujących.

51-latek, który oplem pędził 119 km/h. Niewiele mniej, bo 112 km/h miał na liczniku 50-latek, kierujący osobowym audi. Tyle samo, w terenie zabudowanym pędziła 33-latka.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek.