Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, w trakcie służby zwracają szczególną uwagę na tych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Pod lupą funkcjonariuszy znaleźli się w szczególności „piraci drogowi”. 7 kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, straciło prawo jazdy i zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Każdego dnia policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednak nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego, tylko w weekend zatrzymali aż 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-latek z powiatu pleszewskiego, który na „pięćdziesiątce” pędził BMW 131km/h.

Niewiele mniej, bo 129 km/h, miał na liczniku seata leona 28-latek z powiatu kaliskiego. Natomiast 63-latek z Ostrowa Wielkopolskiego pędził mercedesem 124 km/h.

Policjanci odebrali też prawo jazdy 45-letniemu mężczyźnie z Gniezna, który w obszarze zabudowanym osobowym audi jechał z prędkością 121 km/h, czy 53-latkowi z powiatu ostrowskiego. Kierowca jechał z prędkością 112 km/h.

Do kontroli drogowej została zatrzymana też 38-latka z powiatu ostrzeszowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym, samochodem marki Chevrolet Cruze jechała z prędkością 106km/h. Tyle samo miał na liczniku swojego BMW 25-latek z powiatu ostrowskiego,

Ujawnieni przez policjantów „piraci drogowi” stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami. Na konto kierowców dopisanych zostało też 10 punktów karnych.

Policjanci apelują! Kierowco, zwolnij! Prędkość zabija! Lekceważący przepisy i ignorujący obowiązujące limity prędkości piraci drogowi są zagrożeniem dla innych podróżujących.