Magdalena Adamczak – uczennica III klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ptaków Śpiew” rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich 2021.

zdjecie

Trzeci stopień konkursu – turniej finałowy, odbył się 1 października 2021 r., w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jest to symboliczna data początek Europejskich Dni Ptaków, którym w tym roku patronuje raniuszek.

Przybyli na finał, najbardziej wrażliwi na dźwięki, muzykę i piękno otaczającej nas przyrody, uczniowie wielkopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w liczbie 45 za osiągnięte wysokie wyniki w konkursie zostali udekorowani medalami brązowymi, srebrnymi i złotymi oraz dyplomami przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

zdjecie

II Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i odbył się na 3 stopniach rywalizacji: stopień pierwszy zakończył się 31 maja 2021 r.
drugi 25 czerwca 2021 r., a trzeci 1 października 2021 r.

Ścisła czołówka – finałowa 13 przystąpiła do trzech rund, odpowiadając publicznie na zadane pytania przez Jury złożone z ekspertów różnych dziedzin. W pierwszej rundzie uczestnicy musieli rozpoznać - Jakie ptaki śpiewają na nagraniu? (należało podać prawidłowe nazwy ptaków (w języku polskim), których głosy zaprezentowane były na wylosowanym nagraniu, w rundzie drugiej należało scharakteryzować melodię śpiewu ptaka na wylosowanym nagraniu podając jak najwięcej znanych określeń, natomiast w rundzie trzeciej uczestnik musiał wykazać się znajomością dodatkowych wiadomości na temat ptaka, którego śpiew było słychać na wylosowanym nagraniu.

Magdalena musiała wykazać się niezwykle szczegółową wiedzą i umiejętnościami w tym trudnym i interdyscyplinarnym konkursie. Intensywne przygotowania uczennicy do konkursu zostały zwieńczone sukcesem, najważniejsze jednak jest to, że zdobyta wiedza i umiejętności pozostaną na całe życie. Magda już kolejny raz udowodniła, że jest osobą szczególnie uzdolnioną, Za swoje sukcesy została uhonorowana Stypendium Starosty Ostrowskiego – mówi Maria Tomalak – koordynator konkursu na terenie szkoły.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 71
1.jpg 2.jpg 20211001_131129_800x600.jpg img_3821_800x600.jpg img_3840_800x600.jpg