Doradztwo kredytowe - dlaczego warto?

Zakup mieszkania, budowa domu, a może inny cel, na który potrzebujesz pieniędzy? Niezależnie od tego, z jakiego powodu musisz wziąć kredyt, warto to zrobić z pomocą doradcy kredytowego, który zapewni Ci kompleksową obsługę i wsparcie podczas całego procesu.

Pomoc doradcy kredytowego - dlaczego warto?

Ekspert kredytowy to osoba, która ma za zadanie pomóc nam w wyborze kredytu z najkorzystniejszymi warunkami. Agencje kredytowe nie są powiązane z żadnym bankiem oferującym swoje produkty na rynku, co daje Ci gwarancję, że doradzą Ci w obiektywny sposób, nie sugerując kredytu z konkretnego banku. Co ważne, oferta, którą na spotkaniu przedstawi Ci doradca finansowy, niczym nie różni się od tej, którą otrzymałbyś, udając się bezpośrednio do banku. Nie ma więc ona ani gorszych, ani lepszych warunków. Plusem przemawiającym na korzyść ekspertów finansowych jest na pewno to, że dysponują oni ofertą wszystkich banków. Pozwoli to zaoszczędzić Ci czas, który musiałbyś przeznaczyć na spotykanie się w kilku bankach oddzielnie. Doradca przedstawi Ci ofertę banków, które mają najlepszą ofertę, a Ty na jednym spotkaniu będziesz mógł złożyć wnioski do wybranych placówek. Pośrednicy kredytowi świadczą swoje usługi bezpłatnie - nie musisz więc płacić za spotkanie czy przedstawienie oferty. Rozliczają się oni tylko z bankami i to dopiero w momencie, gdy kredyt zostanie uruchomiony.
Bardzo często proces kredytowy może wydawać się niezrozumiały, a ilość dokumentów, które potrzebują banki, może być przytłaczająca. Doradca kredytowy pomoże Ci uniknąć niepotrzebnego stresu. Jego rolą jest dokładne wytłumaczenie, jak krok po kroku wygląda proces starania się o kredyt, jakie wymagania mogą stawiać banki. To z jego pomocą skompletujesz wszystkie dokumenty, których potrzebuje bank. Mowa tu m.in. o prawidłowo wypełnionych zaświadczeniach o zatrudnieniu, wyciągach czy kopiach najważniejszych dokumentów. Jak już wcześniej zostało wspomniane, doradca po wstępnej rozmowie jest w stanie wybrać od 2 do 4 banków z najatrakcyjniejszą ofertą. Doradca wytłumaczy różnice pomiędzy ratami stałymi a zmiennymi, pomiędzy oprocentowaniem stałym i zmiennym, powie, jakie są obecnie stopy procentowe i odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z procesem kredytowym.

Kiedy warto udać się po pomoc do eksperta?

Usługi doradców kredytowych polecane są tak na prawdę każdemu, kto szuka dobrego kredytu. Pamiętaj, że warto skorzystać z usług takiej osoby jeszcze przed zakupem nieruchomości, w celu wyliczenia zdolności kredytowej. Na pewno taką usługę docenią zwłaszcza te osoby, które nie mają czasu, bo np. pracują w czasie godzin otwarcia banków. Obecnie większość doradców jest mobilna, co bardzo ułatwia współpracę, a ich godziny pracy są elastyczne. Dobry ekspert to gwarancja kompleksowej obsługi, a wszystkie formalności załatwisz na 1-2 spotkaniach. Pośrednik kredytowy zajmie się Tobą od momentu policzenia zdolności, aż do podpisania umowy kredytowej, często dając benefity, których nie oferują banki, np. darmowa wycena.

Szukasz doradztwa kredytowego w Warszawie? Umów się na spotkanie już dziś. Pośrednicy kredytowi w Warszawie działają prężnie i profesjonalnie pomogą Ci w uzyskaniu kredytu na najlepszych warunkach.