Komary uciążliwe nie tylko latem - jak pozbyć się problemu owadów z domu?

Gdy nadchodzi lato, w niemal każdym domu pojawia się ten sam problem. Komary. Uciążliwe, małe, latające owady, które latają nad uchem w środku nocy, wysysają krew, a do tego przenoszą choroby. Mogą być utrapieniem nie tylko w domu, ale także w ogrodzie czy na działce. Jak sobie z nimi radzić?

Jak przebiega odkomarzanie?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt (w tym także dla pszczół), a również dla roślin. Preparaty wykorzystywane przez firmę DDD są w pełni oparte na naturalnej żywicy i ekstrakcie z chryzantem.

Środki te działają 3-6 tygodni, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się wszelkich komarów na działce, bez względu na to, czy są jeszcze na etapie jaj czy jako dorosłe osobniki. Żywica w preparatach wydłuża działanie, dzięki temu że nie pozwala na proste wypłukanie czy odparowanie.

Warto z tej metody korzystać także przy problemie z meszkami czy kleszczami.

Oferta na odkomarzanie: https://protect24h.pl/dla-klientow-indywidualnych/odkomarzanie/

Jakie są metody odkomarzania w ogrodzie?

Wiele zależy od metody, jaką wybierze firma DDD. Można korzystać z metody:

  • Chemicznej – wykorzystuje się środki owadobójcze, tzw. insektycydy. Można tutaj wyróżnić:
    • Zamgławianie termiczne
    • Zamgławianie ULV
    • Oprysk średniokroplisty
    • Oprysk grubokroplisty
  • Fizycznej – wykorzystanie cienkiego silikonowego filmu na powierzchni wody. Dzięki temu samice są zniechęcone do składania jaj na powierzchni wody, więc komary nie mają możliwości dalszego rozwoju.
  • Biologicznej – z wykorzystaniem innych organizmów żywych, np. larwicydów. Umieszcza się je przede wszystkim w miejscach, które sprzyjają rozwojowi komarów.
  • Naziemnej – zamgławianie z opryskiwaczy spalinowych mgłą zimnokropelkową. Wykorzystuje się tutaj środek owadobójczy z nośnikiem olejowym, co daje większą skuteczność i trwałość.

Często firma korzysta z dwóch czy trzech metod jednocześnie, co pozwala na zwiększenie efektywności zabiegu i szybszego pozbycia się problemu komarów. Najlepiej zabiegi wykonywać w czasie, gdy pszczoły są w ulach, czyli wczesnym rankiem lub późno popołudniu.