Smutek, zmęczenie, niechęć do codziennych obowiązków… Myślimy, że taki stan przeminie, że to przejściowa słabość. Nie utożsamiamy tego z chorobą i niestety nie szukamy pomocy. A depresja to stan, który pojawia się niepostrzeżenie, odbiera radość, poczucie sensu życia. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku młodych ludzi, którzy albo nie chcą albo z różnych powodów nie mogą opowiedzieć o tym, co ich boli. To właśnie na problemy dzieci i młodzieży chcieli zwrócić uwagę uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, którzy 23 lutego, w Międzynarodowym Dniu Walki z Depresją, zorganizowali koncert charytatywny „Co komu w duszy gra” na rzecz budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

zdjecie

Zespół młodych, kreatywnych ludzi, w składzie: Wiktoria Bąk, Kinga Nadolska, Klaudia Kalina, Jan Balcer, Franciszek Klyta, Jan Balcer, Bogumił Cieślak, Jakub Sitko, Eryk Stodolny, Mateusz Czarnojańczyk oraz Michał Grzybowski (wspierani przez panie: Katarzynę Telegę, Paulinę Tasarek i Annę Twardowską), w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii” przygotowali dla ostrowskiej publiczności wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. Podczas koncertu na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpiło wielu wspaniałych artystów, którzy chcieli wesprzeć akcję, a różnorodny repertuar sprawił, że każda osoba na widowni mogła znaleźć coś dla siebie.

Wśród zaproszonych gości był również Starosta Ostrowski, Paweł Rajski, który przez różne inicjatywy wspiera młodzież i rozwiązuje wiele ważnych problemów, m.in. związanych z dostępnością psychologów w szkołach.

Organizatorzy zadbali o to, aby w trakcie koncertu zwrócić uwagę na problem depresji i chorób psychicznych wśród młodzieży, dlatego poza muzyką można było wysłuchać krótkiego wykładu specjalisty, Agaty Hornik-Marek, o tym, czym jest depresja i w jaki sposób można pomóc zarówno sobie, jak i innym w walce z tym problemem.

zdjecie

Celem imprezy była również zbiórka pieniędzy, a kwota ponad 13000 tysięcy złotych, zebranych podczas licytacji oraz ze sprzedaży biletów i artykułów w koncertowym sklepiku, przekroczyła oczekiwania młodych ludzi. Fundusze zostaną przekazane Fundacji TVN na budowę wspomnianego już Centrum Psychiatrii.

Chociaż – jak mówią organizatorzy - nie było to łatwe zadanie, a w drodze do celu trzeba było pokonać wiele problemów, to nikt nie ma wątpliwości, że inicjatywa okazała się w stu procentach udana. Uczniowie 4 LO dokonali czegoś niesamowitego, a sala Ostrowskiego Centrum Kultury w tym dniu tętniła energią, entuzjazmem i nadzieją młodych ludzi, że razem można zrobić wszystko.

Dodał(a):

Biuro Promocji i Relacji Społecznych

Odwiedzin: 14