W środę, 14 września 2023r., Starosta Ostrowski Paweł Rajski spotkał się w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim z przedszkolakami z ostrowskiego Przedszkola nr 16 „Koszałek – Opałek” w ramach proekologicznej akcji „Książkowe potwory kontra śmieciowe stwory”.

* DSC_0242

Ostrowska biblioteka, która funkcjonuje również jako biblioteka powiatowa, już od dłuższego czasu prowadzi zajęcia związane z akcją „Książkowe potwory kontra śmieciowe stwory”, poprzez którą pracownicy biblioteki oraz zaproszeni goście przybliżają najmłodszym wiedzę ekologiczną.

* DSC_0222

Tym razem gościem specjalnym na zaproszenie Dyrektora książnicy Jarosława Balcara był Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który przeczytał uwielbianą wśród przedszkolaków bajkę z serii „Kicia Kocia”. W książeczce poruszany był temat troski o środowisko naturalne, była w niej też mowa o właściwej segregacji śmieci i zagrożeniach związanych z odpadami medycznymi.

* DSC_0227

Po lekturze starosta poruszył z młodymi słuchaczami temat dbania o przyrodę i kwestie związane z segregacją odpadów, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dzieląc się przy okazji własnymi doświadczeniami związanymi z codziennymi działaniami ekologicznymi. Na koniec przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Spotkanie zakończyła prezentacja oraz ekokonkurs przygotowane przez pracowników Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 37
DSC_0218.JPG DSC_0222.JPG DSC_0225.JPG DSC_0227.JPG DSC_0229.JPG DSC_0230.JPG DSC_0236.JPG DSC_0238.JPG DSC_0242.JPG