Podziękowania od Komendanta za ujęcie pijanego kierowcy w Ostrowie Wlkp.
W miniony weekend dwaj mieszkańcy naszego miasta wykazali się niezwykłą obywatelską czujnością, zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim, insp. Michał Grzelak, osobiście podziękował im za ich wzorową postawę.
  1. Dwaj mieszkańcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.
  2. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.
  3. Komendant Policji osobiście podziękował za obywatelską postawę.
  4. Eliminowanie nietrzeźwych kierowców jest priorytetem.

W nocy 18 maja dwaj młodzi mężczyźni z naszego miasta, wykazując się wyjątkową czujnością, udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Dzięki temu być może uratowali życie nie tylko samego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Młodzi mężczyźni, widząc niebezpieczną sytuację, nie zawahali się działać. Zabrali kluczyki ze stacyjki nietrzeźwego kierowcy, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ich szybka reakcja zasługuje na najwyższe uznanie.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim, insp. Michał Grzelak, podkreślił, że takie zachowania są niezwykle cenne dla działań policji. „Chęć niesienia pomocy innym oraz kreowanie praworządnych zachowań, godne są najwyższego uznania i stanowią wzór do naśladowania” – powiedział komendant.

Podczas spotkania z młodymi mężczyznami, insp. Grzelak osobiście wyraził swoje uznanie i podziękowania za ich postawę. Podkreślił również, że wsparcie lokalnej społeczności jest niezwykle ważne w eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierowców, co jest jednym z priorytetów policji.

Tego typu obywatelskie interwencje pokazują, jak ważna jest współpraca społeczności z policją w zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach. Dzięki takim działaniom możemy wspólnie dążyć do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.


Źródło: Policja Ostrów Wielkopolski