• Podsumowanie akcji „ZNICZ 2019”

  Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”. Na wielkopolskich drogach, codziennie służbę pełniło blisko pół tysiąca policjantów ruchu drogowego wpieranych przez funkcjonariuszy innych pionów. W trakcie czterodniowych działań w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 62 pijanych kierowców. Na terenie powiatu ostrowskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali też 15 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

 • Adam Bielecki jeden z najlepszych polskich himalaistów wraca do pełni zdrowia dzięki zastosowanej na ostrowskiej ortopedii metodzie zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Ten znany sportowiec operację przeszedł kilka miesięcy wcześniej. Niedawno pojawił się w ostrowskim szpitalu na wizycie kontrolnej już o własnych siłach, bez kul, za to z uśmiechem na twarzy.

 • Z seniorami o bezpieczeństwie

  Ostrowscy policjanci spotkali się z seniorami Klubu Seniora „Złoty Wiek”, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W trakcie prelekcji nadkom. Krzysztof Kula omówił metody działania przestępców, których ofiarami stają się głównie osoby starsze i samotne. Omówiona została również kwestia dotycząca ruchu drogowego.

 • 19-latka rażąco przekroczyła prędkość – straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

  Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą peugeotem, która na obszarze obowiązywania ograniczenia do 50km/h, jechała ponad 100km/h.

 • Znicz 2019 - Policjant kieruje ruchem

  Już jutro, 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów. Przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

 • Apel wielkopolskich policjantów na Wszystkich Świętych

  Ten apel policjanci służby ruchu drogowego woj. wielkopolskiego powtarzają od lat: „BARDZO LICZYMY NA TO, ŻE TE DNI PAMIĘCI I ZADUMY, BĘDĄ JEDNOCZEŚNIE DNIAMI BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH, A NIE DNIAMI KOLEJNYCH DROGOWYCH TRAGEDII”

 • Dzielnicowi dla bezpieczeństwa osób bezdomnych

  Dzielnicowi ostrowskiej komendy już od wtorku, 29 października rozpoczęli kontrole miejsc, w których mogą pojawić się osoby bezdomne. Cykliczne działania mają na celu zapobieganie utracie życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu osób przebywających w opuszczonych, zrujnowanych budynkach i miejscach niezapewniających właściwego bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

 • KGP- Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!

  To już trzeci rok wspólnych działań Policji, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Komunikat

  Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Sieroszewice, że z dniem 4 listopada 2019 roku rozpoczną się prace związane z remontem budynku Posterunku Policji w Sieroszewicach.

 • Pamiętając o zmarłych funkcjonariuszach i pracownikach Policji

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, to dla środowiska policyjnego również czas, by uczcić pamięć zmarłych funkcjonariuszy i pracowników Policji. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski odwiedzając cmentarze uczcił chwilą ciszy pamięć zmarłych policjantów i pracowników Policji.

 • Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

  Ostrowscy policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły” skierowane głównie do dzieci i młodzieży na terenie całego powiatu ostrowskiego. Spotkania profilaktyczne mają na celu uświadamianie najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze oraz jak o nie samemu zadbać.

 • Laury Kultury Starosty Ostrowskiego 2019

  Spotkanie nazwane jednocześnie Inauguracją Roku Kulturalnego w Powiecie Ostrowskim jest okazją do spotkania się z twórcami i nagrodzenia podczas uroczystej gali tych, którzy na rzecz kultury działają. Po raz dziewiąty Starosta Ostrowski Paweł Rajski wręczył Laury Kultury-  nagrody przyznawane artystom, twórcom, animatorom działającym na terenie powiatu, na rzecz powiatu lub stąd się wywodzących.  

 • Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją

  Zespół ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 17 października 2019 roku około godziny 7:25 na ulicy Cichej w Ostrowie Wielkopolskim.

 • „Bezpieczny weekend- Znicz 2019”

  Ostrowscy policjanci jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, prowadzić będą policyjne działania. Jest to okres zwiększonego ruchu pojazdów i pieszych, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwać będzie zwiększona liczba policjantów

 • Policja i Straż Ochrony Kolei – wspólne działania

  Dzielnicowi ostrowskiej komendy realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania prewencyjne. Głównym celem działań jest zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w okolicach przejazdów kolejowych.

 • Święto I LO

  W 174. rocznicę powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim, zgodnie z tradycją, społeczność szkolna obchodziła Święto Szkoły. Tym razem uroczystości odbyły się w Dzień Edukacji Narodowej i połączone zostały ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

 • 36-letni motocyklista zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  27 października, funkcjonariusze ostrowskiej drogówki podczas patrolu miejsca zaznaczonego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali 36-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym pędził 129 km/h. Z uprawnieniami pożegnali się również inni kierujący, którzy dwa dni wcześniej jechali ponad 100 km/h.

 • „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

  Na terenie miasta i powiatu ostrowskiego odbyły się kolejne spotkania policjantów z młodzieżą w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

 • Na pięćdziesiątce z prędkością ponad 100km/h

  Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, coraz częściej będziemy odwiedzać groby bliskich i wyjeżdżać na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

 • Rekordowe ślubowanie klas pierwszych w IV LO

  Jak co roku Święto Patrona w IV Liceum Ogólnokształcącym połączone jest z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym do ślubowania stanęło, aż jedenaście klas!