• Daj się zobaczyć na drodze! Policjanci przypominają o odblaskach- wideo

  Przed nami jesienno-zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Dlatego policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych. Odblaski to bezpieczeństwo!

 • Ostrowscy policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków

  Trzymiesięcznym aresztem zakończyło się zatrzymanie 36-latka u którego kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy. Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • XIII Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej- Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II

  22 października 2019 roku, w dniu wspomnienia liturgicznego Świętego Jana Pawła II, już po raz trzynasty, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II”. Organizacją przedsięwzięcia, jak co roku, zajęła się Justyna Baraniak, nauczyciel- katecheta ZSP CKU.

  We would like to be the best – staże zawodowe uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU z Ostrowa Wielkopolskiego

  W dniach od 23 września do 04 października 2019 roku grupa 10 uczniów Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU wraz z opiekunką Wiesławą Trzcielińską przebywała na praktyce zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stattliche Berufsbildende Schule w Sonnebergu. Staż realizowany ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ (Projekt nr 2018-1-PL01-KA102-047953).

 • Ogólnopolskie działania Policji „Prędkość”

  23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Złodziej lichtarzy w rękach policjantów

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 39-latka, który 20 października ukradł z ostrowskiej Konkatedry lichtarze wykonane z mosiądzu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Odpowie w warunkach recydywy. Skradzione lichtarze zostały odzyskane przez policjantów.

 • Daj się zobaczyć na drodze! Policjanci przypominają o odblaskach

  Przed nami jesienno-zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Dlatego policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych. Odblaski to bezpieczeństwo!

 • Kosmiczne rozmowy w III LO

  Uczniowie III LO przeprowadzili telekonferencję z Ostrowianką pracującą w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) we Włoszech. Rozmowa była elementem projektu edukacyjnego European Space Talks, kierowanego do młodzieży.

  Pływackie zmagania szkół średnich

  W dniu 18 października 2019r., odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu. Na pływalni „Wodny Raj” konkurowało ponad 70 uczestników.

 • Ponad 130km/h. Przekroczona ilość punktów karnych- kolejni kierujący stracili prawa jazdy

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego cały czas monitorują drogi miasta i powiatu pod kątem kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te, dotyczące dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących w obszarze zabudowanym ograniczeń. Prawo jazdy stracił też mężczyzna, który przekroczył dozwoloną ilość punktów karnych.

 • DEBATA SPOŁECZNA POD HASŁEM "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE-MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW"

  18 października odbyła się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem poruszanym podczas debaty było bezpieczeństwo na działkach, bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, zagrożenia ze strony oszustów oraz omówienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 • „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Na terenie powiatu ostrowskiego kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach w dniach 26 .10, 16.11 i 23.11 - kontroli takich można dokonać na Stacji Kontroli Pojazdów „ANCARS” w Zacharzewie ulica Krotoszyńska 75 oraz w Ostrowie Wielkopolskim ul. Strzelecka 57.

 • Drzwi otwarte dla pracodawców w Powiatowym Urzędzie Pracy

  Dnia 18 października 2019 r. (piątek) w godzinach 10:00 do 18:00 odbędą się Drzwi Otwarte dla Pracodawców. Organizowane są  w ramach Europejskich Dni Pracodawców 2019 planowanych na obszarze prawie całego kraju w dniach 14 do 25 października 2019 r.

 • Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

  Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.

 • Policyjny pies wywąchał narkotyki- policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-latka, u którego na posesji zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał policyjny pies. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Ostrowski „Reymont” ma już 100 lat

  W tym roku mija dokładnie 100 lat, od kiedy dawna niemiecka szkoła średnia dla dziewcząt została przekazana w polskie ręce. Jest to symboliczna data powstania II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, które w tym roku świętuje stulecie.

  Konkurs krasomówczy wyłonił finalistów

  Osiemnasty raz organizowane były w Ostrowie eliminacje do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO. Eliminacje przeprowadzał Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim wraz z Komisją Młodzieżową we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym.

  Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim na IWIS 2019

  Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku wystawa gości wynalazców z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu jak również z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

 • Ostrowscy policjanci i Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  Dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie z uczniami wzięli udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Obchodząc w ten sposób Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową. Celem inicjatywy było popularyzowanie wiedzy oraz szlifowanie umiejętności praktycznych udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

 • XIII EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI I NIEWOLNICTWU

  18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi organizowany pod auspicjami Unii Europejskiej. W tym roku będą to już XIII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 • „Wymiana rynien”- Policja apeluje o zachowanie ostrożności

  Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież kilku tysięcy złotych. Do kradzieży doszło podczas wymiany rynien budynku, w którym mieszkały pokrzywdzone. Funkcjonariusze odzyskali gotówkę, która wróci do właścicielek.