• Na pięćdziesiątce z prędkością ponad 100km/h

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Tradycja uroczystego Dnia Edukacji Narodowej to nagrody dla najlepszych. W tym roku Nagrodami Starosty Ostrowskiego wyróżniono 21 osób, to duże wyróżnienie biorąc pod uwagę, że 754 nauczycieli, pedagogów, instruktorów i wychowawców pracuje w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Były życzenia i serdeczne gratulacje.  

 • Debata społeczna – bezpieczeństwo na terenach ogródków działkowych

  W najbliższy piątek, 18 października, odbędzie się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE-MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW". Głównym tematem poruszanym podczas debaty będzie bezpieczeństwo na terenach ogródków działkowych.

 • Kolejne działania grupy SPEED

  Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie prowadzili wczoraj kolejne działania na drogach naszego powiatu.

 • Mistrzostwa powiatu ostrowskiego szkół ponadgimnazjalnych w szachach

  10 października w murach IV Liceum Ogólnokształcącego już kolejny raz gościli młodzi szachiści, uczniowie i uczennice ostrowskich szkół ponadpodstawowych. To właśnie IV Liceum Ogólnokształcące wraz z  Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym było organizatorem Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego.

  Centrum Kształcenia Praktycznego budowlanym Misterem

  Grand Prix Roku 2018 w konkursie Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej roku 2018 dla powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Podsumowanie dwóch dni akcji "NURD- Zero Tolerancji"

  10 i 11 października policjanci w całej Wielkopolsce brali udział w kolejnej odsłonie działań kontrolno-prewencyjnych pn. NURD – Zero Tolerancji. Główny cel to ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 • Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

  Trwa Tydzień Mediacji, w tym w czwartek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 • Grupa SPEED przeprowadziła działania na drogach naszego powiatu

  Policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie, Ostrzeszowie, Krotoszynie i Jarocinie prowadzili w piątek działania na drogach naszego powiatu.

 • Policjanci poszukują mężczyzn w związku z kradzieżą paliwa

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzn podejrzewanych o kradzież paliwa. Do kradzieży doszło 21 sierpnia br. przed godziną 19:00. W tym celu publikujemy krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją.

 • Dbaj o bezpieczeństwo- noś odblaski. Działania NURD

  Policjanci z Wielkopolski prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich genezą jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Dlatego też, po raz kolejny ostrowscy policjanci w trakcie działań wręczają pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe.

 • Pływanie dla chętnych w ZSS

  Zespół Szkół Specjalnych od wielu lat bierze udział w programie Powiatu Ostrowskiego - „Bezpieczny Powiat - nauka i popularyzacja pływania”.  Zajęcia w wodzie prowadzone są dla uczniów z wieloraką niepełnosprawnością.

  NOC Bibliotek w ZSP CKU w Przygodzicach

  W ZSP CKU w Przygodzicach odbyła się 3 października 2019 r. już druga edycja NOCY Bibliotek zainicjowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W imprezie wzięło udział około 50 uczniów.

 • Uczniowie klasy prawno-policyjnej odwiedzili ostrowską komendę

  Jak wygląda struktura organizacyjna Policji, czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów – o tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy I o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Nie dla prędkości! Kierowco, zwolnij!

  Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Aż 9 praw jazdy zatrzymali w ciągu ostatnich trzech dni.

 • XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

  Do przeglądów konkursowych zgłosili się tancerze z: Katowic, Elbląga, Opola, Krakowa, Łańcuta, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Szczecinka, Dęblina, Lubawy, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Lubonia, Pleszewa, Ostrzeszowa, Konina, Kalisza, Sulmierzyc,  Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Warzna, Odolanowa oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

  Mikrobusy dla DPS

  Dwa mikrobusy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią m.in. do Domów Pomocy Społecznej w powiecie ostrowskim. Środki na ten cel pochodzić będą w połowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w połowie z budżetu powiatu.

 • Już jutro działania „NURD- Zero Tolerancji”

  Już jutro w całej Wielkopolsce ruszają policyjne działania o nazwie „NURD- Zero Tolerancji”, które mają na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach i poprawę świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się.

 • Umowa na budowę drogi Kaczory-Wierzbno podpisana

  Powiat Ostrowski otrzymał łącznie ponad 3 mln 194 816 złotych dofinansowania na przebudowę drogi Kaczory- Wierzbno- II etap. W obecności parlamentarzystów i przedstawicieli trzynastu samorządów południowej Wielkopolski ,w dniu 7 października 2019 roku w Kaliszu, podpisane zostały umowy na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Kolejne spotkania w ramach kampanii "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty"

  Przez cały czas policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi spotykają się z uczniami całego powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.