• Odpowie za kradzież elektronarzędzi i telefonu

  Policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który skradł z prywatnej posesji elektronarzędzia i telefon komórkowy. Za kradzież odpowie przed sądem.

 • Kolejne działania drogówki na drogach naszego powiatu

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim od jutra prowadzić będą działania "Prędkość" oraz "Bezpieczny weekend sierpniowy 2019".

 • Policjanci poszukują mężczyzny w związku z kradzieżą samochodu w Przygodzicach

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z kradzieżą samochodu marki BMW, do której doszło w okresie od 30 kwietnia do 3 maja 2019 roku w Przygodzicach. W tym celu publikujemy zdjęcie. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.

 • Młody przedsiębiorca bardzo często stoi przed wieloma wyzwaniami finansowymi. Zobowiązania finansowe na początku drogi często są konieczne do dalszego rozwoju firmy. Leasing samochodu osobowego to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozyskać nowe auto z salonu w przystępnej ofercie cenowej. Przedsiębiorca może również wybrać używane samochody leasingowe w doskonałym stanie technicznym. Czym jest leasing i dlaczego jest to opcja korzystna dla Twojej firmy?

  Na czym dokładnie polega leasing?

  Leasing to połączenie kredytu oraz dzierżawy. Firma zajmująca się świadczeniem tego typu usług posiada odpowiednią moc nabywczą i zobowiązuje się do pozyskania produktu wskazanego przez klienta. Głównie, w leasing brane są samochody, jednak coraz częściej firmy decydują się także na wypożyczenie sprzętu komputerowego oraz innych ruchomości. Leasingobiorca uzyskuje możliwość korzystania z przedmiotu leasingu zgodnie z warunkami opisanymi w umowie. Formalnie, w leasingu operacyjnym, właścicielem przedmiotu w czasie trwania umowy pozostaje firma leasingowa.

  Klient zobowiązuje się do systematycznego opłacania usługi w miesięcznych ratach. Po wygaśnięciu umowy leasingu ma możliwość wykupienia pojazdu w cenie dużo niższej od rynkowej. W przypadku leasingu finansowego, klient automatycznie staje się właścicielem pojazdu wraz z zapłaceniem ostatniej raty miesięcznej. Umowa leasingu jest zwykle podpisywana na okres od 2 do 5 lat. Jej warunki ściśle określają obowiązki po stronie klienta oraz firmy leasingowej.

  Jakie korzyści oferuje leasing dla Twojej firmy?

  Największym atutem jest oczywiście możliwość pozyskania nowego auta bez konieczności dużego, jednorazowego wydatku. Klient może zdecydować się na wynajem długoterminowy Skoda Superb i użytkować pojazd w zamian za miesięczne raty dostosowane do możliwości finansowych firmy. Kolejnym atutem jest to, że leasingobiorca nie musi martwić się szybkim spadkiem wartości pojazdu, ponieważ po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego nie ma obowiązki kupowania używanego auta. Jednak gdy się na to zdecydujemy, samochód jest dla nas dostępny w bardzo przystępnej cenie znacznie niższej od wartości rynkowej.

  Czy leasing samochodu osobowego to opłacalne rozwiązanie?

  Z ekonomicznego punktu widzenia, leasing jest świetnym rozwiązaniem także ze względu na to, iż pozwala odliczyć wiele kosztów uzyskania przychodu od podatku VAT. Odpisy amortyzacyjne leżą po stronie firmy leasingowej, która pozostaje formalnym właścicielem auta. Samochody leasingowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy liczącego na łatwe zarządzanie swoją flotą.

  Czy przedsiębiorca może swobodnie wybrać auto?

  Firmy leasingowe starają się nie ograniczać swobody klienta w aspekcie wyboru konkretnego modelu samochodu. Renomowany leasingodawca posiada bardzo dużą moc nabywczą, dzięki czemu, możliwy jest wynajem długoterminowy samochodu Mercedes, a także innych modeli klasy premium. Klient może się także zdecydować na wzięcie w leasing samochodu używanego z komisu. Dzięki temu, przedsiębiorca może w pełni dostosować wybór auta do swoich potrzeb i kapitału firmy.

  Bogata oferta samochód poleasingowych

  Po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego, klient nie ma obowiązku wykupywać auta. W takiej sytuacji trafia ono na rynek wtórny i może być kupione lub wyleasingowane przez nowego właściciela. Samochody po leasingowe to bardzo ciekawe rozwiązanie dla oszczędnych przedsiębiorców. W zamian za korzystną cenę można otrzymać młody i bardzo zadbany samochód, który był serwisowany w autoryzowanych punktach. Dobre firmy leasingowe posiadają swój serwis z aukcjami, na których możemy zapoznać się z aktualną ofertą używanych aut poleasingowych.

 • Książka „Dzieje ostrowskiej Policji 1919-2019” w zbiorach Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim

  Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski postanowił przybliżyć dzieje ostrowskiej Policji w przeciągu 100 lat, dlatego też z Jego inicjatywy powstała książka „Dzieje ostrowskiej Policji 1919-2019”, której autorem jest dr Maciej Kowalczyk. Dzisiaj, 9 sierpnia kilka egzemplarzy zasiliło zbiory Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Szkoda Ciebie na takie patoklimaty- kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą

  Policjanci kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi w tym tygodniu spotkali się z dziećmi i młodzieżą z miasta i powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • Jechał ponad 100km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy

  Na celowniku ostrowskiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący jechał 104 km/h. 61-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  8 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją

  Zespół ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 25 lipca 2019 roku około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Kierowco zwolnij! Na drodze odpowiadasz za życie…

  Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia i to zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dotyczy to kierujących samochodami, jak i motocyklami. Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

 • Ponad pół kilograma narkotyków przejęte przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, kokainę, haszysz, tabletki ekstazy. 25-latek trafił już na trzy miesiące do aresztu. Z kolei wobec 18-latka sąd zastosował dozór policyjny.

 • Inwestycyjny ruch w szkołach

  Za uczniami połowa wakacji. Zwłaszcza ci z nich, którzy niedawno zakończyli nabór i wiedzą już w której szkole i na jakim kierunku podejmą niebawem naukę mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Tymczasem z prawdziwym boomem remontowym muszą zmierzyć się dyrektorzy szkół i placówek.

  Nowy tomograf już niebawem

  Trwa przebudowa pracowni tomograficznej w ostrowskim szpitalu. Stare wyeksploatowane urządzenie zastąpione zostanie nowoczesnym wartym ok. 4 mln zł urządzeniem, które zakupiła i przekaże Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • Nie dla uzależnień!- policjanci o narkotykach i dopalaczach w ramach kampanii

  Organizowana przez MSWiA kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” która ruszyła 9 kwietnia we wszystkich jednostkach Policji w kraju realizowana jest również przez ostrowskich policjantów. Tematem spotkań są zagrożenia wynikające z narkotyków i dopalaczy.

 • Zatrzymany za kradzież roweru

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który 9 lipca ukradł rower sprzed cmentarnego parkingu na terenie Ołoboku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi mu 5 lat więzienia.

 • Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją

  Zespół ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 4 lipca 2019 roku około godziny 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej i Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Ostrzeżenie IMGW o burzach

  Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega przed pojawieniem się gwałtownych burz oraz silnych opadów deszczu. Szczegóły poniżej w komunikacie!

 • „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”- działania profilaktyczne ostrowskich policjantów

  Mimo trwających wakacji policjanci w dalszym ciągu realizują zadania z kampanii pod nazwą "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Oprócz prezentacji spotu, ostrowscy policjanci rozmawiają z uczestnikami o śmiercionośnych dopalaczach, skutkach ich zażywania, profilaktyce oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  31 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Konkurs ofert unieważniony

  Zarząd Powiatu Ostrowskiego informuje o tym, że na podstawie art. 18a ust. 1 pkt 1 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie unieważnia otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Ostrowskiego w zakresie oświaty i edukacji związanej z ochroną powietrza na terenie Powiatu Ostrowskiego w 2019 roku.

 • Dbamy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym- „drogowi piraci” zatrzymani

  Okres wakacyjny, ładna pogoda sprawia, że na drogach zwiększony jest ruch zarówno samochodów, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Nie brakuje też spacerowiczów, którzy tam, gdzie nie ma chodników korzystają z pobocza, a nawet jezdni.