• Narada roczna ostrowskich policjantów

  Dzisiaj, 16 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Była ona podsumowaniem pracy ostrowskich policjantów w 2019 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 • Przekroczyła prędkość o 64 km/h, straciła prawo jazdy

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość. Zatrzymana do kontroli została kierująca samochodem Hyundai, która w sposób rażący przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym.

 • W przypadku dużych hal oraz marketów, zachowanie nienagannego porządku to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Posprzątanie powierzchni rzędu kilku tysięcy m2 byłoby niemożliwe bez właściwego sprzętu. Tutaj, dobrym przykładem jest zamiatarka akumulatora, której głównym zadaniem jest zamiatanie oraz zbieranie śmieci. Przed zakupem konkretnego modelu, warto dowiedzieć się więcej o specyfikacji oraz czynnikach decydujących o wydajności sprzętu.

  Jakie znaczenie ma rozmiar wybranej maszyny?

  Za procesy sprzątające odpowiada duża ssawa, a także tarcze szorujące. Ich szerokość zależy w głównej mierze od rozmiaru wybranej maszyny czyszczącej. Rynek oferuje nam proste urządzenia przystosowane do nieco mniejszych powierzchni, jak również olbrzymie zamiatarki, które sprawdzają się w przypadku największych obiektów oraz mogą być wykorzystywane do sprzątania miasta.

  Możemy zatem śmiało stwierdzić, że rozmiar maszyny jest jednym z czynników odpowiadających za jej wydajność. Mniejsze zamiatarki ręczne mogą obsłużyć w godzinę powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych, podczas, gdy największe modele uzyskują wyniki powyżej 4,000 m2.

  Wydajne sprzątanie – nowoczesny sprzęt przystosowany do dużych powierzchni

  Napęd stosowany w zamiatarkach automatycznych

  Bardzo ważnym kryterium wyboru jest oczywiście napęd maszyny sprzątającej. Czyszczenie posadzek przemysłowych musi przebiegać zgodnie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejne wymogi pojawiają się w przypadku magazynów, w których składowana jest żywność. Większość zamiatarek eksploatowanych w obiektach zamkniętych posiada napęd elektryczny. Pojemne akumulatory zapewniają cichą i wygodną pracę nieprzerwanie przez ponad osiem godzin. Uwzględniając konieczność regularnego ładowania, takimi maszynami musimy rozsądnie zarządzać.

  Zamiatarki z napędem spalinowym mogą być wykorzystane na otwartej przestrzeni, np. przy sprzątaniu miasta. Niemniej jednak, tego typu urządzenia sprawdzą się również w przypadku przestronnych obiektów z dobrą wentylacją, o ile pozwalają na to normy BHP w określonym miejscu. Pod względem energooszczędności nieco lepiej wypada oczywiście zamiatarka elektryczna, choć koszty eksploatacji w przypadku modeli spalinowych nie są dużo wyższe

  Uniwersalne systemy stosowane w zamiatarkach

  Ważnym atutem z perspektywy wielu klientów jest wielozadaniowość. Choć nazwa przywodzi nam na myśl wyłącznie zamiatanie oraz usuwanie śmieci, to zamiatarka akumulatora posiada znacznie szersze zastosowanie. Można bowiem zastosować w niej wymienne tarcze odpowiedzialne za szorowanie oraz polerowanie posadzek. Z kolei zamiatarki komunalne mogą równie dobrze posłużyć jako kosiarki, pługi lub pojazdy do posypywania dróg solą oraz piaskiem. Dzięki temu, jedna maszyna może zostać bez trudu oddelegowana do licznych procesów sprzątających.

  Zakup nowoczesnego sprzętu do mycia podłóg

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić nowoczesne urządzenie czyszczące przez Internet. Tutaj, z czystym sumieniem możemy polecić firmę Hako Częstochowa, która dysponuje sprzętem od najlepszych producentów na świecie. Wybierając sprzęt z pewnego źródła zyskujemy gwarancję oraz serwis maszyn. Wydajne czyszczenie posadzek przemysłowych pozwala znacznie obniżyć koszty związane ze sprzątaniem, dzięki czemu, inwestycja zwraca się na przestrzeni kilku lat. W związku z tym, warto rozważyć zakup profesjonalnej i wielozadaniowej zamiatarki akumulatorowej.

  Przyznano dotacje dla organizacji pozarządowych

  Zakończył się konkurs dotyczący zadań publicznych w 2020 roku przeznaczony dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

  Nowa twarz pałacu w Lewkowie

  Trwa remont w Zespole Pałacowo-Parkowym w Lewkowie. Zrealizowane już zostały główne prace budowlane, aura sprzyja także temu, że prace postępują zgodnie z planem. Obiekt ma być gotowy w połowie 2021 roku.

  Buty sportowe na co dzień – czy naprawdę warto?

  Buty sportowe nie tylko z roku na rok stają się coraz popularniejsze, ale też są po prostu modne. Dziś noszą je nie tylko sportowcy, ale też uczniowie, osoby, które lubią luźny styl, a nawet, ku wielkiemu zaskoczeniu, pracownicy biurowi. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśniamy poniżej. Prezentujemy też buty Air Max męskie, które świetnie wpisują się w tę tematykę.

  Z czym można nosić buty sportowe?

  Już od kilku lat buty sportowe są jednym z głównych elementów męskich stylizacji. W latach 90. nosili je głównie tak zwani dresiarze. Z czasem kojarzono je również ze sportem. W ostatnich latach zaobserwowano znacznie większe zainteresowanie obuwiem sportowym. Nic w tym dziwnego. Przecież można je nosić z dresami, jeansami, spodniami materiałowymi, a nawet ze sportowym garniturem! Wybierając klasyczne modele jednokolorystyczne można z łatwością połączyć je z różnymi stylizacjami.

  Obuwie sportowe to niewątpliwie dobry wybór. Można je nosić na co dzień. Zapewniają komfort i dobrą stylizację. Najważniejsze jest tylko to, aby były dobrze dobrane do ubioru. Z odważnymi połączeniami lepiej się powstrzymać, jeżeli ktoś nie czuje się w tej stylizacji w stu procentach pewnie. Nie musi to jednak oznaczać, że jest to złe połączenie. Chodzi natomiast o to, aby dobrze czuć się w swoim stroju. Warto więc wybrać takie buty i połączyć je z takimi ubraniami, by wracając po całym dniu do domu, nie chciało się ich zdejmować. I jest na to ogromna szansa.

  Na jakie buty warto zwrócić uwagę?

  Buty, które w sposób szczególny przyciągają uwagę to niewątpliwie Air Max w męskim wydaniu. Obuwie to gwarantuje świetną amortyzację i komfort użytkowania na wysokim poziomie. Poszczególne modele pochodzące z tej serii butów różnią się designem, a także zastosowanymi materiałami i rozwiązaniami technologicznymi. Wszystkie natomiast ujmują serca mężczyzn, którzy gustują w wygodnych, sportowych i do tego markowych butach. Niektóre z nich wyróżniają się niesztamowym wyglądem, inne na przykład charakteryzują się wzornictwem typowym dla obuwia biegowego. Wybór jest bardzo duży, a decyzja należy do każdego z osobna. W każdym razie warto zdecydować się na jedne z butów serii Air Max, które są pod każdym względem wyjątkowe i jak wszystkie produkty marki Nike, niezwykle wysokiej jakości.

  Gdzie ich szukać?

  Na wyprzedaż butów sportowych znanych marek można trafić w Internecie. Tak więc swoje poszukiwania warto rozpocząć w sieci. Sklepy internetowe mają szeroką ofertę markowych butów w rozsądnych cenach. Zakupy internetowe to niewątpliwie duża wygoda i możliwość sprawnego sfinalizowania transakcji. Kupując markowe buty, zazwyczaj nie ma problemów z doborem rozmiaru. Z tabelą, która podpowiada, jaki rozmiar będzie odpowiedni, zapoznać się można na stronie każdego sklepu. W razie niezdecydowania zawsze można poprosić o pomoc sprzedawców. Już dziś nie musisz stać w korkach i długich kolejkach, a także jeździć od sklepu do sklepu, by w konsekwencji tego kupić buty, z których będziesz zadowolony i posłużą Ci przez długi czas.

  Forum Rolnicze

  W dniu 15 stycznia 2020 roku odbędzie się kolejne Forum Rolnicze Powiatu Ostrowskiego. W spotkaniu uczestniczyć będą m.in.: parlamentarzyści oraz przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, działacze samorządu terytorialnego i rolniczego, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa. Szczegóły w załącznikach.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają – kolejne spotkania z młodzieżą

  W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne spotkania z młodzieżą.

 • Noworoczne spotkanie liderów

  Już po raz ósmy obyło się noworoczne spotkanie Liderów Życia Społecznego Powiatu Ostrowskiego. W tym roku wybrano wyjątkowe miejsce aulę I Liceum Ogólnokształcącego.

  Nauczycielski na Jubileusz

  Już po raz piąty w kościele parafialnym w Wierzbnie odbył się koncert w ramach „Powiatowego kolędowania’’.

  Mobilny asystent do rehabilitacji

  Nowy sprzęt medyczny - zmotoryzowany pionizator oraz chodzik w jednym urządzeniu -  trafił dzisiaj na Oddział Neurologiczny wraz z Pododdziałem Udarowym ostrowskiego szpitala. Amerykański sprzęt Biodex Mobility Assist to urządzenie ułatwiające rehabilitację osób wymagających żmudnych ćwiczeń i pomocy osób trzecich.

 • „Bezpieczne ferie 2020”- spotkania z policjantami

  Ferie już za kilka dni, dlatego też policjanci ostrowskiej komendy mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzają działania profilaktyczne. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole i na stokach narciarskich.

 • Ukradł skarbonkę z pieniędzmi. Został zatrzymany

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali złodzieja, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi. Skarbonka została skradziona w jednej z restauracji na terenie miasta. 26-letni mężczyzna odpowie za kradzież. Grozi mu 5 lat więzienia.

 • Włamywacz zatrzymany przez policjantów

  Policjanci ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniami. 32-letni mężczyzna kilkukrotnie włamał się do niezamieszkałego budynku jednorodzinnego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, z którego kradł elektronarzędzia. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

 • Spotkanie samorządowców

  Już po raz dwudziesty pierwszy odbyło się noworoczne spotkanie samorządowców Powiatu Ostrowskiego. To świecka tradycja w ramach której w Święto Trzech Króli spotykają się ci, którzy działają na rzecz swoich wspólnot lokalnych.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, jak zachować się podczas interwencji policyjnej?

 • Zatrzymani z narkotykami

  Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z narkotykami. 45-latek posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. 24-latek miał kilka woreczków z marihuaną.

 • Przywłaszczył portfel z dokumentami i pieniędzmi

  43-latek odpowie za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami. Monitoring zarejestrował moment, jak 43-latek zabiera portfel, który pokrzywdzony pozostawił na sklepowej ladzie. Policjanci odzyskali stracone mienie i przedstawili podejrzanemu zarzuty.

 • Ptasia grypa w powiecie

  W związku z wykryciem na terenie Powiatu Ostrowskiego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zwołano w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego.

  Jednogłośny budżet na 2020

  Ponad 172 mln zł wyniosą dochody Powiatu Ostrowskiego w 2020 roku. Tak zakłada przyjęty budżet na 2020 r. Uchwałę budżetową radni powiatowi podjęli jednogłośnie 27 grudnia 2019 r.