Złota rączka fortepianu

W dniu 6 czerwca 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy odbyły się XIV Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie ostrowskiej szkoły muzycznej.  

 • Kierował traktorem mając 2 promile alkoholu

  Policjanci ruchu drogowego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali pijanego traktorzystę. Mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodował on kolizję drogową.

 • Ostrzeżenie przed upałami!

  W dniu 10.06.2019 r. od godz.12.00 do godz.20.00 dnia 12.06.2019 r. prognozuje się upał. Temperatura maksymalna od 290C do 330C. Temperatura minimalna w nocy 19-210C

  Nowa nawierzchnią do Pawłowa

  Około 6 km liczy zmodernizowany odcinek drogi powiatowej z Sośni do Pawłowa. Inwestycja została przyjęta z zadowoleniem nie tylko przez mieszkańców miejscowości, przez które przechodzi, ale także przez kierowców przejeżdżających tranzytem.

  Dzień Dziecka w szpitalu

  W dniu 6 maja 2019r. mury ostrowskiego szpitala przy ulicy Limanowskiego pojaśniały radosnym uśmiechem wielu dzieci zmagających się z różnymi dolegliwościami, leczonymi na Oddziałach Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Laryngologii oraz Pediatrii. Odbyła się tutaj impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Zespołu Szkól Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

  Sukces w Olimpiadzie

  W dniu 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w Warszawie odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji OITiW. Już tradycją się stało, że uczniowie ZST zdobywają tam laury. I tak było w tym roku.

 • Dbajmy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Pogoda sprawia, że można spodziewać się na drogach większego ruchu, zarówno samochodów, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Nie zabraknie też spacerowiczów, którzy tam, gdzie nie ma chodników będą korzystać z pobocza, a nawet jezdni.

 • 22-latek stracił prawo jazdy- miał na liczniku 120km/h.

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Budowali z pasją

  W dniach, 30-31 maja 2019 r. w świętokrzyskim Staszowie została przeprowadzona Olimpiada pod tytułem „Buduj z pasją”. Reprezentanci Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Ewelina Stempin i Adam Połczyński zajęli w niej ósme miejsce.

  Konkurs ofert na edukację związaną z ochroną powietrza

  Od 6 czerwca 2019 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych i starać się o dotacje w zakresie oświaty i edukacji związanej z ochroną powietrza. Do dyspozycji sektora pozarządowego jest 17.000 zł.

  Bieg kadeta

  Kolejna edycja Biegu Kadeta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach za nami. W tym roku przy upalnej pogodzie i zupełnie nowej trasie biegu, konkurencja odbywała się na sześciokilometrowej pięknej trasie pomiędzy stawami Doliny Baryczy.

 • Autokary do kontroli

  W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki i zbliżającymi się wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

 • KGP- Policja ostrzega - uważaj na fałszywe wiadomości!

  W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie.

 • Akcja charytatywna pod szyldem #niebieskim

  Ruszyła aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 1 czerwca do 15 lipca br. autorka książek o policjantach Kasia Puzyńska wraz z Fundacją Wydawnictwa Prószyński i S-ka, przeprowadzają akcję pod nazwą #niebieskim, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji – wdowom i dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie.

 • Działania kontrolno-prewencyjne „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

 • KWP - Nie jest bezpiecznie na wielkopolskich drogach

  Przez 5 miesięcy 2019 roku stan bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach uległ drastycznemu pogorszeniu. Mimo policyjnych apeli o rozsądek i rozwagę za kierownicą, na wielkopolskich drogach wzrosła liczba wypadków, w których ludzie tracili zdrowie i życie. Policjanci przypominają, że wymuszanie pierwszeństwa i nadmierna prędkość to główne przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych.

 • Festyn Rodzinny z Policją

  W niedzielę, 2 czerwca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w XIII Edycji Powiatowych Manewrów Ratownictwa Medycznego. Manewry połączone z Festynem Rodzinnym odbyły się na terenie Parku Natury w Odolanowie.

 • Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

  Policjanci kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi w tym tygodniu spotkali się z uczniami z miasta i powiatu ostrowskiego. przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie

  Wczoraj, 5 czerwca w ramach akcji "Prędkość - Zero Tolerancji", ostrowscy policjanci przeprowadzili działania, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości.

 • WAWRZYNY SPORTU 2019

  Już po raz piąty ludziom sportu wręczone zostały Wawrzyny Sportu – nagrody Starosty Ostrowskiego dla ludzi, którzy odnoszą wyjątkowe sukcesy, działają na rzecz sportu i swoją pasją zarażają innych do sportowej aktywności.

  Co zostało z tamtych dni

  Niemal w wigilię 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz prof. Jerzego Pietrzaka- byłego przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim- w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego odbyło się spotkanie z uczestnikami tamtych wydarzeń, członkami Komitetów Obywatelskich.