Patryk Jarczak mieszkaniec Przygodzic i uczeń ZST w Ostrowie walczy o życie w Dubaju. Rodzina chłopaka prosi o pomoc w zbiórce środków na leczenie poprzez fundację „Się pomaga’’.

 • Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

 • Nielegalne towary akcyzowe zabezpieczone przez policjantów

  Ponad 700 paczek papierosów i blisko 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Zatrzymane osoby odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

 • Dotacje z programu NIEPODLEGŁA

  Organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury mogą również w tym roku ubiegać się o dofinansowanie zadań organizowanych w duchu niedawnej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • "Bezpiecznie - Chce się żyć!"

  Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizowało w Ostrowie Wielkopolskim seminarium poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo pieszych. Nie zabrakło również części artystycznej. Tym razem ideę propagowania bezpieczeństwa na drodze wsparł zespół „Blue Cafe”.

 • Kradzież zarejestrowana w oku kamery- sprawca ustalony i zatrzymany

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, którego wizerunek nagrany został przez kamerę monitoringu jednego ze sklepów. Mężczyzna ukradł kilka sztuk bezprzewodowych głośników o łącznej wartości ponad 500 złotych. 24-latek teraz odpowie przed sądem.

 • KGP- Uwaga! Pieszy na przejściu!

  W ostatnich latach głównymi przyczynami potrąceń pieszych było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Bardzo często są to zdarzenia, które charakteryzują się tragicznymi skutkami, a ich sprawcami są w głównej mierze kierujący samochodami osobowymi.

 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków- wideo

  Policjanci z ostrowskiej komendy w ostatnim czasie zatrzymali kolejne osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające i substancje psychotropowe. Jeden z zatrzymanych posiadał m.in. ponad pół kilograma narkotyków na terenie swojej posesji. Zatrzymany też został 34-latek z marihuaną, haszyszem i amfetaminą.

 • "Prędkość - Zero Tolerancji" - Podsumowanie

  Policjanci z Wielkopolski w dniach 21-24 stycznia br. przeprowadzili akcję "Prędkość – Zero Tolerancji". Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 6100 pojazdów i ujawnili blisko 3600 wykroczeń polegających głównie na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Ostrowscy policjanci w tych dniach skontrolowali blisko 400 pojazdów, ponad 150 wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości. Za naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym kierujący musieli liczyć się z konsekwencjami.

 • KGP- Trwają "Bezpieczne ferie"

  Cały czas trwają działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których Policja dokłada wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Policjanci m.in. skontrolowali 1.767 autokarów oraz ponad 900 miejsc zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Również w ten weekend na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno autokarowego jak i osobowego spowodowanego zarówno wyjazdami jak i powrotami z zimowego wypoczynku, bowiem w jednych województwach ferie zimowe dobiegają końca, w innych właśnie się rozpoczynają. Stróże prawa podsumowali pierwsze dwa tygodnie ferii.

 • Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Areszt za spowodowanie wypadku

  Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn trafiło do szpitala. Niestety, dzisiaj, 23-letni mężczyzna, który brał udział w wypadku zmarł w szpitalu. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 • Trwają ferie 2019

  Policja prowadzi działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia w ruchu drogowym związane z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży.

 • KWP - Podsumowanie działań NURD

  Policjanci podsumowali działania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których, w szczególny sposób zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Nadal zarówno kierowcy jak i piesi mają wiele do zrobienia, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

 • KGP- Droga Babciu! Drogi Dziadku! Nie dajcie się oszukać!

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", "na policjanta" wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Policja wspólnie z PKO Bankiem Polskim przypominają w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

 • Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Wszystkim Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta, życzenia spokojnych i bezpiecznych chwil, jak najdłuższego zachowania swojej aktywności oraz tego aby mądrość i doświadczenie życiowe służyły młodszym pokoleniom składa Komendant Główny Policji.

 • Narada roczna ostrowskich policjantów

  Dzisiaj, 21 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się narada roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Była ona podsumowaniem pracy ostrowskich policjantów w 2018 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 • Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 39-latka, który jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli marihuanę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 39-latek odpowie przed sądem.

 • Poszukiwany sprawca kradzieży- wideo

  Ostrowscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży mienia, do której doszło 21 stycznia br. w jednym ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetkę mężczyzny podejrzewanego o kradzież. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę z nagrania, prosimy o kontakt z Policją.

 • Powiat wspiera organizacje pozarządowe

  Zakończył się konkurs dotyczący zadań publicznych w 2019 roku skierowany dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. Zarząd Powiatu Ostrowskiego zdecydował o przyznaniu dotacji na łączną kwotę 196.300 zł.