Lekarz pierwszego kontaktu-Dr Miś

W Mikołajki 06 grudnia 2019 roku Starosta Ostrowski Paweł Rajski w towarzystwie dyrektora ostrowskiego Szpitala Dariusza Bierły i personelu lekarzy rozpoczął projekt „Doktor Miś''. Pluszowe misie przygotowane przez Biuro Promocji i Relacji Społecznych Powiatu Ostrowskiego trafią do wszystkich karetek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, aby chociaż trochę małym pacjentom zmniejszyć stres po wypadkach czy urazach.  

Nowe oblicze biblioteki IV LO

W piątek 6 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej biblioteki IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki staraniom Dyrekcji IV LO oraz władz Powiatu Ostrowskiego na czele ze Starostą  Pawłem Rajskim, młodzież ostrowskiego „Chopina” otrzymała nowoczesne i ciekawie zaprojektowane pomieszczenia, w których znajduje się wypożyczalnia, czytelnia, centrum multimedialne a także miejsce do spotkań i odpoczynku.

 • „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

  W najbliższą niedzielę dobiega końca kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która rozpoczęła się 21 października 2019 roku. W tym czasie kierowcy mogli, w wybranych terminach, na ponad 300 stacjach diagnostycznych bezpłatnie skontrolować światła pojazdu.

 • VI edycja Policyjnego Turnieju „Najlepszy z Najlepszych"

  Po raz szósty policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili Policyjny Turniej „Najlepszy z Najlepszych" skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Do rywalizacji przystąpiły 53 szkoły.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają – policjanci kontynuują spotkania

  Policjanci ostrowskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkania w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

 • Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy. Zatrzymany do kontroli został 23-letni kierowca audi, który w sposób rażący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że panująca obecnie pogoda nie gwarantuje nam bezpieczeństwa na drodze.

 • Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadpodstawowych w halowej piłce nożnej

  W dniu 10 grudnia 2019 roku,  w hali Zespołu Szkół Transportowo - Elektrycznych, miał miejsce turniej finałowy Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadpodstawowych w halowej piłce nożnej. Organizatorem zawodów był ostrowski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy, który realizując to zadanie ściśle współpracował z Zespołem Szkół Transportowo - Elektrycznych.

  Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego

  Po prawie roku pracy i przygotowań już jest... Księga smaków powiatu ostrowskiego! To nie tylko książka kucharska, ale może przede wszystkim, opowieść o ludziach, którzy lubią gotować.

 • KMP Kalisz- Prosimy o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu prowadzą postępowanie w sprawie zaginionego – Waldemara Karlińskiego. 56-latek po raz ostatni był widziany na terenie powiatu ostrowskiego. Wszystkich, którzy mają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z policjantami.

 • Wspólne działania policjantów i Straży Ochrony Kolei

  Dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Przejazd kolejowy" oraz „Infrastruktura”. Celem działań było m. in. zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okolicach torów oraz przejazdów kolejowych.

 • Mundurowi kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Polski Złoty ma sto lat

  Pod patronatem i przy finansowym wsparciu Narodowego Banku Polskiego w okresie od grudnia 2019 do marca 2020 w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim realizowany będzie projekt edukacyjny POLSKI ZŁOTY MA STO LAT, w ramach którego odbywać się będą spotkania eksperckie, konkursy, warsztaty i wycieczki.

  III Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” 2019

  6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się już po raz trzeci Przegląd Twórczości Artystycznej Nauczycieli „Belferiada” 2019.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Zatrzymani za prędkość

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

 • Policjanci zatrzymali włamywacza

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili i zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który włamał się do piwnicy. Mężczyzna ukradł aluminiowe felgi.

 • KGP - Działania kontrolno - prewencyjne „Alkohol i narkotyki”

  Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pt.: „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

  Funkcjonariusze operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli nielegalne papierosy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zarzut w tej sprawie usłyszał 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

 • Na nowych drogach bezpieczniej

  Około 20 mln zł wyniosą tegoroczne wydatki na budowę i remonty dróg powiatowych. Korzystna aura sprzyja drogowcom, którzy kończą ostatnie zaplanowane na ten rok prace.

 • Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • Wspólnie dla bezpieczeństwa. Policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym

  Policjanci drogówki z ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który telefonicznie powiadomił Policję o zdarzeniu. 53-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.