• Poszukiwani oszuści metodą „na policjanta”

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą pieniędzy metodą „na policjanta”. W tym celu publikujemy zdjęcia i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z Policją.

 • Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy

  Kolejny kierowca zatrzymany przez ostrowskich policjantów za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym „pozbył się” prawa jazdy na następne trzy miesiące.

 • „Kaskadowy pomiar prędkości” na terenie powiatu ostrowskiego

  9 lipca w ramach akcji "Kaskadowy pomiar prędkości, ostrowscy policjanci przeprowadzili działania, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości.

 • Kierujący z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie- obywatelskie ujęcie

  Dzięki wzorowej postawie 25 i 31-latka, kolejny nietrzeźwy za kierownicą został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 35–latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 • Wyniki matur

  Ponad 91 proc. uczniów liceów prowadzonych przez Powiat Ostrowski zadało tegoroczny egzamin maturalny. To wynik znacznie lepszy niż średnia krajowa i wielkopolska. Ogółem do egzaminu maturalnego w powiecie przystąpiło 1121 uczniów liceów oraz zespołów szkół.

 • Działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

 • Włamywacze w rękach policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań. Straty sięgają ponad 300 tysięcy złotych. Decyzją Sądu, kolejne 3 miesiące włamywacze spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Po pierwsze bezpieczeństwo – dzielnicowe z myślą przewodnią letniego wypoczynku

  Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, Policja prowadzi kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Wczoraj działania w ramach tej akcji przeprowadziły dzielnicowe ostrowskiej komendy.

 • Lato z helem, wakacje z doświadczeniami

  W Odolanowie od 35 lat „Lato z helem” przyciąga rzesze młodych, zdolnych ludzi chcących doskonalić swoje umiejętności, a łączących swoją przyszłość z nauką- w szczególności z fizyką. Dziś, w dniu 05 lipca 2019 roku, odbyła się Sesja Jubileuszowa, podsumowująca wiele lat działalności na rzecz kreatywnego przekazywania wiedzy. „Lato z helem” do Odolanowa zaprosiło już 130 wykładowców, którzy wygłosili 365 wykładów dla 700 uczniów i studentów.

 • Bezpieczne wakacje – spotkania z dziećmi i młodzieżą

  Wakacje, to również czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą i rozmowy o ich bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku. Zagrożeń jest sporo, dlatego policjanci podkreślają, że NIE MA WAKACJI OD MYŚLENIA! Wszystkim nam zależy, żeby wakacje minęły bez niepotrzebnych zmartwień, problemów oraz smutnych, czy tragicznych wydarzeń. Policjanci przypominają najmłodszym m. in., najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czy w drodze na wymarzone wakacje.

 • Ponad 100km/h w terenie zabudowanym

  Utratą prawa jazdy skończyła się dla 49-latka brawura za kierownicą. Kierowca mercedesa jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 • Oszustwo „na policjanta”. Okradli seniorkę

  Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą przestępstwa została 77 -letnia kobieta, która wypłaciła pieniądze z banku, aby „pomóc w policyjnej akcji”. Łupem sprawców padło ponad 15 tys. euro. Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

 • „Projektowanie Przyszłości” w budowlance

  W terminie od lutego do czerwca 2019 r. był realizowany projekt edukacyjny przy współpracy Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych oraz Publicznego Przedszkola Nr 16 w Ostrowie Wlkp. W przedsięwzięciu „Projektowanie Przyszłości” brała udział grupa sześcioletnich przedszkolaków oraz uczniowie z klasy drugiej kierunku technik budownictwa, którzy wspomagali pracę dzieci.

  Nabór w finałowej fazie

  Ponad 3400 uczniów zadeklarowało chęć nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski. To m.in. efekt reformy, w ramach które do szkół przyszło dwa razy więcej uczniów. Chociaż szkoły przygotowały miejsca dla wszystkich chętnych, to jednak mogą być problemy z dostaniem się na wymarzony kierunek czy specjalność.

 • Zaproszenie na uroczyste obchody 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej

  Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich policjantów wraz z rodzinami, emerytów i rencistów policyjnych, pracowników cywilnych jak również wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego na uroczyste obchody Święta Policji związane z 100.rocznicą Powołania Policji Państwowej. Uroczysty apel wraz z ceremonią wręczenia awansów na wyższe stopnie policyjne odbędzie się 19 lipca 2019 roku na ostrowskim Rynku. W tym uroczystym dniu będzie można obejrzeć policyjną drużynę konną, Ostrowską Grupę Rekonstrukcji Historycznych. Nie zabraknie również policyjnych stoisk, które przybliżą specyfikę pracy Policji.

 • KGP- Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służyło 98 711 policjantów. Aby rzetelnie porównać stan etatowy Policji na przestrzeni lat należy przyjąć konkretną datę - najwłaściwszym wydaje sie koniec lub początek roku, na przykład dzień 31 grudnia.

 • KGP - FAKT: Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze

  Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.

 • Policja ostrzega przed fałszywymi wiadmomościami e-mail

  Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed nową kampanią znanego już wcześniej zagrożenia. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.

 • Ogród pełen zmysłów

  Już od 14 czerwca 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych mogą korzystać z udogodnień ogrodu sensorycznego, to wyjątkowy „ogród zmysłów’’, w którym dzieci niepełnosprawne mogą poznawać, różne faktury, kształty i dźwięki, ale także doskonale się bawić i miło spędzać czas.

  Powiat ostrowski wicemistrzem XXI Letniej Wielkopolskiej LZS Spartakiady

  W rywalizacji XXI Letniej Wielkopolskiej LZS Spartakiady Mieszkańców Wsi O Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego brały udział drużyny z 20 powiatów województwa wielkopolskiego. Powiat ostrowski reprezentowała 40-osobowa ekipa składająca się z przedstawicieli gmin: Ostrów Wielkopolski, Przygodzice i Odolanów.

 • Działania NURD

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu.