• KGP - Działania kontrolno - prewencyjne „Alkohol i narkotyki”

  Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pt.: „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

  Funkcjonariusze operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli nielegalne papierosy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zarzut w tej sprawie usłyszał 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.

 • Na nowych drogach bezpieczniej

  Około 20 mln zł wyniosą tegoroczne wydatki na budowę i remonty dróg powiatowych. Korzystna aura sprzyja drogowcom, którzy kończą ostatnie zaplanowane na ten rok prace.

 • Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • Wspólnie dla bezpieczeństwa. Policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym

  Policjanci drogówki z ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który telefonicznie powiadomił Policję o zdarzeniu. 53-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Uderzył w słup energetyczny. Był nietrzeźwy

  Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w miejscowości Słaborowice kierując samochodem osobowym uderzył w słup energetyczny. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, a gdy trafił w ręce Policji, po zbadaniu go okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu.

 • Srebrny jubileusz IV LO

  Za nami wielkie święto – 25-lecie istnienia IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek, 29 listopada 2019 r. i miała bardzo podniosły charakter. Dla wielu była to sentymentalna podróż, która uruchomiła wspomnienia, wywołała wzruszenie, ale i też nastroiła do refleksji oraz snucia planów na przyszłość. – IV LO to szkoła z sercem i duszą – podkreślali goście.

  Centrum wzbudza zainteresowanie

  Nie zmienia się zainteresowanie Centrum Kształcenia Zawodowego (do niedawna jeszcze Centrum kształcenia Praktycznego). W ciągu ostatniego roku z możliwości nauki, z możliwości podnoszenia kwalifikacji, na dodatkowych kursach i z innych ofert, które daje Centrum skorzystało około półtora tysiąca młodych ludzi.

  Tylko do piątku czekamy na oferty w konkursie dla organizacji pozarządowych

  Wydział Edukacji, Kultury i Sportu informuje o trwającym otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Ostrowskiego w 2020 roku. Organizacje pozarządowe będą miały do dyspozycji w sumie 277 tys. zł, czyli o 50 tys. zł więcej niż przed rokiem. Oferty można składać do 6 grudnia 2019 roku.

 • Policyjne działania "NURD"

  4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Kolejne spotkania ostrowskich policjantów z młodzieżą w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne spotkania z młodzieżą.

 • Tylko czerń i biel

       W wypełnionej po brzegi auli Liceum, 27 listopada 2019 r. odbył się kolejny już 13. koncert z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie”. Tym razem program zatytułowany „Tylko czerń i biel!” składał się tylko z tekstów napisanych przez Jacka Cygana.

 • Nie lekceważ ograniczeń prędkości! Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

  Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100 km/h.

 • Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 • Dzielnicowi uczyli dzieci bezpiecznej drogi do szkoły

  Policjanci ostrowskiej komendy chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu ostrowskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy.

 • W terenie zabudowanym pędzili ponad 100km/h

  Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 • Jesień i zima – najgorszy czas dla pieszych!

  Jesień i zima – to zmienne, trudne warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, a co za tym idzie bardzo niebezpieczne warunki drogowe – zwłaszcza dla pieszych.

 • Nowoczesny Oddział Okulistyczny otwarty!

  Oddział Okulistyczny Chirurgii Jednego Dnia w ostrowskim szpitalu to świetny zespół specjalistów, ultranowoczesny sprzęt, a teraz także piękna i komfortowa przestrzeń. W dniu dzisiejszym oficjalnie otwarto wyremontowany Oddział, w którym rocznie przeprowadza się ok. tysiąca zabiegów usunięcia zaćmy.

 • I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Ostrowscy policjanci zdobyli III miejsce

  Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, to główny cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Sportowa impreza została zorganizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stawiszynie. Zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zajęli III miejsce.

 • Handlowali podrobioną odzieżą- usłyszeli zarzuty

  Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 61-letnią kobietę i 58-latka, którzy oferowali do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności.

 • Uwaga na fałszywe druki do opłaty

  W ostatnich dniach policjanci otrzymali informacje o fałszywych drukach do opłaty czynszu. Policja apeluje o ostrożność. Pamiętajmy, by w każdym przypadku otrzymania budzącej wątpliwość wiadomości skontaktować się z firmą, od której rzekomo informacja ma pochodzić.