• Narkotyki i brak uprawnień. 26-letni kierujący zatrzymany przez policjantów

  Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego forda, którym kierował mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. 26-latek nie miał uprawnień do kierowania, a przez uchylone okno samochodu dało się wyczuć silną woń marihuany. Wzbudziło to podejrzenia policjantów co do stanu, w jakim 26-latek prowadzi samochód. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim zielony susz roślinny. Mężczyzna przyznał się, że wcześniej zażył narkotyki.

 • Neurologia za 3 miliony!

  Osiemnaście lat miał najmłodszy pacjent, który z udarem trafił do ostrowskiego szpitala. Od dziś każdy pacjent z problemami tego typu będzie mieć do dyspozycji nowoczesną i funkcjonalną bazę na wyremontowanym Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym.

 • Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją

  Wydział Dochodzeniowo- Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło 7 czerwca 2019 roku około godziny 18:00 w miejscowości Ostrów Wielkopolskim na odcinku drogi dojazdowej S11 w kierunku ulicy Olszynowej.

 • Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych

  Trwa sezon zaawansowanych prac polowych. Dlatego też policja zwraca się z apelem o zwrócenie uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa w ich trakcie.

 • XI Memoriał Aleksandra Szuberta w piłce nożnej

  Po raz jedenasty w Łąkocinach zorganizowano piłkarski Memoriał Aleksandra Szuberta, byłego społecznika, radnego gminnego, piłkarza i współzałożyciela LZS „Ogniwo” Łąkociny. Organizatorzy przeprowadzili zawody w kategoriach dziecięcych i seniorskich. Tym samym w imprezie udział wzięło trzynaście drużyn z powiatu ostrowskiego.

  Zgodne absolutorium

  Jednogłośnie „za’’ radni powiatowi udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Ostrowskiego za wykonanie budżetu w 2018 roku. –‘’To był historyczny, najlepszy rok pod względem inwestycyjnym w całej historii istnienia powiatów’’ – mówił Starosta Ostrowski analizując wskaźniki budżetowe.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już 92 osoby. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 • sierż. Michał Michalski Wicemistrzem Polski Policji w kolarstwie szosowym

  W niedzielę, 23 czerwca w Starachowicach w ramach III Starachowickiej Strzały 2019 odbyły się Mistrzostwa Polski Masters jak również Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka. W Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym nie mogło zabraknąć sierż. Michała Michalskiego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Zagraniczne kursy z zakresu metodyki nauczania

  W miesiącu czerwcu, 31 nauczycieli języka angielskiego, 9 nauczycieli języka niemieckiego i 2 nauczycieli języka francuskiego, uczestniczyło w kursie z zakresu metodyki nauczania języka obcego, odpowiednio angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Specjalistyczne kursy realizowane były w zagranicznych szkołach językowych w Exeter, Berlinie i Rouen.

  Ostrzeżenie przed upałem

  Od godz.14.00 dnia 25.06.2019 r. do godz.18.00 dnia 26.06.2019 r. prognozuje się upały. Temperatura maksymalna od 29 st. C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy 18-20 st. C . Stopień zagrożenia 2.

  Wizyta Prezydenta RP

  W poniedziałek 24 czerwca 2019 r. w ramach projektu spotykania się z mieszkańcami wizytę w Powiecie Ostrowskim złożył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głównym punktem wizyty było spotkanie na ostrowskim Rynku. Podczas zamkniętego dla prasy spotkania Prezydent rozmawiał z samorządowcami.

  Złapali taaaką rybę

  Ponad 5 kg ryb złowili uczestnicy Zawodów Wędkarskich o ZŁOTĄ RYBKĘ o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.  Zawody były doskonała formą rekreacji oraz powrotem do tradycji, ostatnia bowiem rywalizacja w tej dyscyplinie o puchar Przewodniczącego odbyła się równo 10 lat temu.

 • Poszukiwany „fałszywy hydraulik”

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzny i kobiety mogących mieć związek z kradzieżą pieniędzy z mieszkania 82-letniej kobiety. W tym celu publikujemy zdjęcia. Wszyscy, którzy rozpoznają osoby proszone są o kontakt z Policją.

 • Poległym w służbie - cześć Ich pamięci!

  24 czerwca na cmentarzu w Gostyczynie odbyła się uroczysty apel z okazji poświęcenia nagrobka tragicznie zmarłych policjantów Policji Państwowej Marcina Barłoga i Walentego Szulca.

 • Komunikat w związku z wizytą Prezydenta RP

  W związku z wizytą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w Ostrowie Wielkopolskim informujemy, że 24 czerwca 2019 roku, w godzinach 7:00 - 19:00, wystąpią ograniczenia dla ruchu pojazdów w niżej wymienionych obszarach centrum miasta.

 • MIT: Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019

  Trwa długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Ładna, słoneczna pogoda z pewnością wpływa na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Większa liczba policjantów ruchu drogowego dba o bezpieczeństwo na drogach.

 • Bezpieczne wakacje 2019

  W Komendzie Głównej Policji odbył się briefing poświęcony m.in. bezpieczeństwu w ruchu drogowym w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas briefingu miała miejsce inauguracja ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”.

 • KWP - 3… 2… 1… Zero... Startujemy na wakacje!

  Okres wakacyjny to czas wyjazdów i podróży, który może wiązać się z różnymi zagrożeniami, a towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Fałszywy hydraulik okradł seniorkę

  Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. Wczoraj, 18 czerwca na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, mężczyzna informując, że jest hydraulikiem wszedł do mieszkania pod pozorem sprawdzenia czystości wody. Oszust okradł seniorkę na kwotę 9 tysięcy złotych.

 • Wizyta prezydenta RP w Ostrowie- akredytacje dla dziennikarzy

  24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie (woj. wielkopolskie).