• Wspólne ćwiczenia w Areszcie Śledczym

  Bunt osadzonych na spacerniaku. W miejscu pracy osadzonych na terenie jednostki wybucha pożar. Bramowi w paczce znajdują substancję niewiadomego pochodzenia. Trzy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dyrektor przebywa na urlopie, a kierownik Działu Ochrony na delegacji służbowej. Co dalej?

 • Kolejni „drogowi piraci” zatrzymani przez policjantów

  Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. W ostatnich dniach ostrowscy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 7 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym 140km/h.

 • Wyróżnienia dla ostrowskich policjantów

  Kolejna grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim została mianowana na wyższe stanowiska służbowe. W tym dniu medale od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu otrzymali Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Trzy nowe radiowozy wzmocniły flotę ostrowskiej Policji

  Trzy nowe radiowozy zasiliły tabor Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Oznakowane radiowozy zostały zakupione ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy Przygodzice oraz Gminy Ostrów Wielkopolski.

 • Zostań jednym z nas

  Ostrowscy policjanci zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Zainteresowani mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

 • Spotkanie po 30 latach

  W tym roku minęło 30 lat od pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Z tej okazji Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczy spotkał się z dawnymi pracownikami największego wówczas zakładu pracy w Ostrowie Wielkopolskim-  Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego, którzy zaangażowani byli w walce o wolność.

 • Dzielnicowi przypominają działkowcom o bezpieczeństwie

  Jesień i zima to czas kiedy rzadziej odwiedzamy ogrody działkowe. Niestety wielotygodniowa nieobecność gospodarzy na posesjach, to okres dla amatorów cudzej własności. Ostrowscy dzielnicowi postanowili przypomnieć działkowcom o bezpieczeństwie oraz odpowiednim zabezpieczeniu ogrodowych altan.

 • Międzynarodowe sukcesy wokalne Ani Klah

  Ania Klah uczennica pierwszej klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim jako jedyna Polka wystąpiła na  „Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, Tańca, Instrumentalu, Sztuki i Słowa” w Moskwie.

  Konkurs Poznaj swój Powiat Ostrowski- czekamy na prace

  Kontynuując przedsięwzięcie z lat poprzednich, mam ogromną przyjemność zaprosić uczniów (osoby indywidualne lub grupy) szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami z terenu Powiatu Ostrowskiego do udziału w siódmym Szkolnym Powiatowym Konkursie Turystycznym „Poznaj swój Powiat Ostrowski” pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

  Światła już działają

  Nowe przejście dla pieszych uruchomione zostało na drodze powiatowej przy szkole podstawowej w Radłowie. Rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

  Jutro w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Z pomocą dla bezdomnych

  Bezdomni w okresie jesienno-zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W trosce o bezdomnych ostrowscy policjanci wspólnie z księdzem z parafii pw. Ducha Świętego przeprowadzili działania.

 • VII Ostrowski Festiwal Stylu i Urody w Zespole Szkół Usługowych

  17 listopada 2019 roku w hali sportowej ZSU odbył się już po raz siódmy Ostrowski Festiwal Stylu i Urody organizowany przez Powiat Ostrowski i Zespół Szkół Usługowych. W ramach festiwalu przygotowano prezentację kosmetyków wiodących firm, bogatą ofertę salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pokazy mody i makijażu, bezpłatne konsultacje kosmetyczek, fryzjerów i stylistów, zabiegi pielęgnacyjne, promocję zdrowia i zdrowego stylu życia.

  Więcej pieniędzy dla organizacji pozarządowych!

  Wydział Edukacji, Kultury i Sportu informuje o trwającym otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Ostrowskiego w 2020 roku. Organizacje pozarządowe będą miały do dyspozycji w sumie 277 tys. zł, czyli o 50 tys. zł więcej niż przed rokiem. Oferty można składać do 6 grudnia 2019 roku.

 • Rażąco przekroczył prędkość

  Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Ostrowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Renault Trafic, który w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h, jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy.

 • Nietrzeźwy za kierownicą

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 26-latek. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu i na ul. Brackiej spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Rusza IV Edycja Konkursu TECHNO - GRANT

  W tegorocznej IV edycji uczniowie szkół technicznych mogą składać wnioski w swoich szkołach do 10 grudnia bieżącego roku. Dyrektorzy szkół do 23 grudnia zaakceptowane przez siebie wnioski składają w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim w zamkniętych kopertach z oznaczeniem szkoły i dopiskiem TECHNO - GRANTY.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

 • Policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

  Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy jeszcze trochę czasu, to pogoda daje już o sobie znać. Zdarzają się już noce, gdy słupek rtęci spada w okolice zera. Taka pogoda może być zagrożeniem dla osób bezdomnych. Z pomocą osobom bezdomnym ruszyli ostrowscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni i okazują im pomoc.

 • Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

  Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem dokument stracił 21-latek, który pędził z prędkością 116 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 • Narkotyki i dopalacze zabijają. Kolejne spotkania w ramach kampanii

  „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. To kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.