VII Ostrowski Festiwal Stylu i Urody

Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Kaczmarek serdecznie zapraszają na VII Festiwal Stylu i Urody. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Wstęp wolny.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  Dziś, 14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Uwaga na oszustów!

  Po raz kolejny oszuści, podający się za pracowników instytucji zapukali do drzwi mieszkańców naszego miasta. W jednym z mieszkań fałszywi pracownicy wodociągów skradli seniorce wartościową biżuterię.

 • Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą postępowanie dotyczące oszustw komputerowych. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na nagraniu osoby proszony jest o kontakt telefoniczny.

 • Nowy sprzęt od WOŚP

  Nowoczesny tomograf komputerowy oraz aparat RTG warty ok. 4 mln zł otrzymał ostrowski szpital od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Symbolicznego przekazania dokonał sam Jerzy Owsiak.

  Owsiak w ogrodzie zmysłów

  Symbolicznego otwarcia „ogrodu zmysłów’’ dokonał We wtorek 12 listopada Jurek Owsiak, którego WOŚP wraz z powiatem ostrowskim sfinansowała znaczną część kosztów tej inwestycji.  

  Ostrowskie obchody 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W ostrowie tego dnia tradycyjnie odbył się przemarsz ulicami miasta,  składanie wiązanek kwiatów przy konwikcie, Domu Katolickim i siedziby Krajowej Rady Ludowej – miejscach ściśle związanych z wydarzeniami Republiki Ostrowskiej z 1918 roku. Główną częścią uroczystości była msza święta w intencji miasta i ojczyzny odprawiona w konkatedrze z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej oraz Chóru Nauczycielskiego im. S. Wiechowicza.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Dzwonił fałszywy policjant – uważaj na oszustów

  Próby oszustw metodą „na policjanta" miały miejsce na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Na szczęście okazały się one bezskuteczne. Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rozmów telefonicznych.

 • Działania na przejazdach kolejowych

  Ostrowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Przedstawiciele obu służb monitorują zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek. Podejmowanie działania mają na celu kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

 • Za zlekceważenie obowiązujących ograniczeń prędkości stracili prawa jazdy

  Policjanci apelują, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Tercet laureatów w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919–2019”

  Do rozgrywki finałowej awans wywalczyła m.in. dwójka uczniów ZSB-E w Ostrowie Wielkopolskim: Artur Muślewski (klasa ET4), Michał Wegrzyn (B1bp) – obaj kategoria szkół ponadpodstawowych i ich nauczyciel Jarosław Maląg – kategoria open. Startujący w zawodach finałowych najpierw w ciągu 15 minut musieli uporać się z testem pisemnym złożonym z 20 pytań z trzema odpowiedziami zamkniętymi. Na jego podstawie wyłoniono szóstkę uczestników części ustnej.

  Młodzieżowa Akademia Mody

  Akademia Mody w Zespole Szkół Usługowych rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku. W obecnym roku zorganizowana została w formie Młodzieżowej Akademii Mody, a do współpracy przy tworzeniu kolekcji ubrań zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych.

  Przedszkolaki zainteresowane budownictwem

  Grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 wzięła udział w warsztatach na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego. W pracach murarskich pomagały przedszkolakom uczennice Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych.

  BIAŁO-CZERWONY DZIEŃ

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Specjalnych zorganizowano konkurs na Narodową Kokardę, w którym wzięły udział szkoły z całej Wielkopolski.

 • Listopadowy długi weekend

  Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że czynnikiem zwiększającym skłonność do przemocy wobec bliskich jest fakt uzależnienia lub nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych?

 • Ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

  8 listopada 2019 r. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • IV LO w projekcie Filmoteki Szkolnej

  IV Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiło do projektu Filmoteka Szkolna, w ramach którego młodzież podejmuje szereg aktywności związanych z ambitnym kinem. We wrześniu był to udział w warsztatach zorganizowanych w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a w ostatnich dniach października licealistki zdobywały cenne doświadczenie podczas 10. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie.

  Finał Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego w piłce ręcznej

  W dniu 4 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Transportowo - Elektrycznych, tradycyjnie swoje rozgrywki kończyli piłkarze ręczni, uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu ostrowskiego.

 • Ślubowanie uczniów klas prawno-policyjnych

  Przypadający jak co miesiąc apel klas mundurowych w ostrowskim Ekonomiku, miał tym razem szczególnie uroczysty charakter. Swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas prawno – policyjnych, wypowiadając słowa roty specjalnie przygotowanej właśnie dla uczniów klas o profilu mundurowym. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych pani Beata Matuszczak i pani Dorota Jamińska oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wlkp. insp. Piotr Wilkowski.