Budowali z pasją

W dniach, 30-31 maja 2019 r. w świętokrzyskim Staszowie została przeprowadzona Olimpiada pod tytułem „Buduj z pasją”. Reprezentanci Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Ewelina Stempin i Adam Połczyński zajęli w niej ósme miejsce.

Konkurs ofert na edukację związaną z ochroną powietrza

Od 6 czerwca 2019 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych i starać się o dotacje w zakresie oświaty i edukacji związanej z ochroną powietrza. Do dyspozycji sektora pozarządowego jest 17.000 zł.

Bieg kadeta

Kolejna edycja Biegu Kadeta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach za nami. W tym roku przy upalnej pogodzie i zupełnie nowej trasie biegu, konkurencja odbywała się na sześciokilometrowej pięknej trasie pomiędzy stawami Doliny Baryczy.

 • Autokary do kontroli

  W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki i zbliżającymi się wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

 • KGP- Policja ostrzega - uważaj na fałszywe wiadomości!

  W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie.

 • Akcja charytatywna pod szyldem #niebieskim

  Ruszyła aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 1 czerwca do 15 lipca br. autorka książek o policjantach Kasia Puzyńska wraz z Fundacją Wydawnictwa Prószyński i S-ka, przeprowadzają akcję pod nazwą #niebieskim, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji – wdowom i dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie.

 • Działania kontrolno-prewencyjne „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

 • KWP - Nie jest bezpiecznie na wielkopolskich drogach

  Przez 5 miesięcy 2019 roku stan bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach uległ drastycznemu pogorszeniu. Mimo policyjnych apeli o rozsądek i rozwagę za kierownicą, na wielkopolskich drogach wzrosła liczba wypadków, w których ludzie tracili zdrowie i życie. Policjanci przypominają, że wymuszanie pierwszeństwa i nadmierna prędkość to główne przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych.

 • Festyn Rodzinny z Policją

  W niedzielę, 2 czerwca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w XIII Edycji Powiatowych Manewrów Ratownictwa Medycznego. Manewry połączone z Festynem Rodzinnym odbyły się na terenie Parku Natury w Odolanowie.

 • Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

  Policjanci kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi w tym tygodniu spotkali się z uczniami z miasta i powiatu ostrowskiego. przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie

  Wczoraj, 5 czerwca w ramach akcji "Prędkość - Zero Tolerancji", ostrowscy policjanci przeprowadzili działania, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości.

 • WAWRZYNY SPORTU 2019

  Już po raz piąty ludziom sportu wręczone zostały Wawrzyny Sportu – nagrody Starosty Ostrowskiego dla ludzi, którzy odnoszą wyjątkowe sukcesy, działają na rzecz sportu i swoją pasją zarażają innych do sportowej aktywności.

  Co zostało z tamtych dni

  Niemal w wigilię 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz prof. Jerzego Pietrzaka- byłego przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim- w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego odbyło się spotkanie z uczestnikami tamtych wydarzeń, członkami Komitetów Obywatelskich.

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Nietrzeźwy za kierownicą samochodu

  Policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem.

 • Nietypowe zajęcia z dzielnicowym

  Policjanci naszej komendy nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. Tym razem, dzielnicowy z Posterunku Policji w Sośniach st.sierż. Paweł Grzesiak przygotował nietypowe zajęcia z młodzieżą z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp.

 • Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

  Przez cały tydzień ostrowscy policjanci kontynuowali działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi spotykali się z uczniami całego powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 • Reprezentacja polskiej Policji Mistrzami Świata- wśród nich ostrowski policjant sierż. sztab. Karol Jańczak

  W dniach 24-26 maja 2019 r. w Hali Sportowej AWF we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe METRO-FLEX oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Bardzo mocnym akcentem był start w zawodach reprezentacji polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce zdobywając przy tym tytuł Mistrzów Świata.

 • KGP- Skuteczna Policja - bezpieczni Polacy

  Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Podkreślić należy, że nigdy w historii tego badania , tj. od marca 1987 roku, odsetek wskazań na poczucie bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania nie był tak wysoki. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.

 • Międzynarodowe grono muzyków w Belgradzie

  9 maja 2019 roku zakończył się  X INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION Belgrad – Serbia. W konkursie zaprezentowali się uczniowie ostrowskiej szkoły muzycznej w trzech grupach instrumentalnych: saksofon, fortepian oraz akordeon. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na kategorie według rocznika urodzenia.

 • Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków, amunicję i broń gazową

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczyli blisko kilogram MDMA i ponad 100 gramów amfetaminy. Do sprawy zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Dodatkowo w mieszkaniu 22 i 26 latka kryminalni zabezpieczyli broń gazową i amunicję.