Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim współpracuje ze szkołami, w których utworzone zostały klasy mundurowe. Policjanci swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają dydaktycznie młodzież. 19 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach mieli okazję poznać pracę policjantów, zwiedzić budynek komendy oraz zapoznać się jak wygląda struktura organizacyjna ostrowskiej jednostki.

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach odwiedzili wczoraj, 19 lutego policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tego dnia, młodzi „mundurowi" mieli okazję zwiedzić budynek ostrowskiej komendy oraz poznać pracę policjantów poszczególnych wydziałów.

Zajęcia przeprowadził Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dariusz Jakuszkowiak wraz nadkom. Krzysztofem Kulą. Policjanci opowiedzieli o tym, jak wygląda codzienna służba policjantów i jakie działania podejmują, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i powiatu.

O tajnikach swojej służby opowiadał też uczniom sierż. sztab. Bartłomiej Kubica policjant Zespołu Techniki Kryminalistycznej. „Mundurowi” dowiedzieli się na czym polega praca policyjnego technika kryminalistyki oraz zapoznali się ze sprzętem jaki wykorzystywany jest podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia. Policjant omówił rodzaje śladów kryminalistycznych oraz sposoby ich zabezpieczania na miejscu zdarzenia.

W związku z kampanią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Zostań jednym z nas” funkcjonariusze rozdali uczniom plakaty promujące służbę w Policji.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji więcej informacji na ten temat znajdą także na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.